„Czytam, bo lubię!” – czytamy w szkole :D

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Wisława Szymborska

W związku z obchodzonym na koniec września (29.09) w Polsce Dniem Głośnego Czytania, postanowiliśmy wykorzystać tą okoliczność, aby również promować czytelnictwo w naszej szkole.

Plan na ten dzień obejmował:

• czytanie na głos wybranych wcześniej książek,
  • przebranie się za ulubioną postać z książki,
  • zagadki dla uczniów w formie gry w aplikacji Kahoot!

30.10.19r. w poniedziałek, została przeprowadzona akcja czytelnicza pod tytułem „Czytam, bo lubię!”.

Młodsze dzieci z klas 0-3 słuchały baśni, starsze natomiast spędziły czas z „Katarynką”. Na głos lekturę czytali chętni uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz Pani Dyrektor. Wszystkim bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w tej akcji.