Gminny konkurs ortograficzny -„Bądź bezbłędny”

Ortografia jest bardzo trudną i mozolną dziedziną nauki o języku. Mówi się, że język polski, a tak naprawdę jego zawiłości, są najtrudniejsze spośród wielu języków świata. Każdego roku mierzymy się z tą dziedziną organizując Gminny Konkurs Ortograficzny. W tym roku była to już 9 edycja. W murach naszej szkoły gościliśmy przedstawicieli zaprzyjaźnionych szkół z Baranowa, Kask, Bożej Woli i Izdebna, którzy walczyli o tytuł „Mistrza Ortografii”. Do konkursu przystąpiło 36 uczestników, którzy zmierzyli się z tą dziedziną w trzech kategoriach wiekowych:

I – kl. 2-3

II – kl. 4-6

III – kl. 7 i gimnazjum.

Teksty dyktand były ciekawe, ale i bardzo ambitne. Mistrza Ortografii w tej edycji nie udało się wyłonić, chociaż niektórym uczestnikom brakowało naprawdę niewiele.

W kategorii klas 2-3:

I miejsce – Aleksandra Błaszczak – Izdebno Kościelne

II miejsce – Jakub Wacławski – Izdebno Kościelne

III miejsce – Maja Kowalczyk – Boża Wola

W kategorii klas 4-6:

I miejsce – Julia Bosacka – Boża Wola

II miejsce – Piotr Florczak – Kaski

III miejsce – Andżelika Adamiak – Boża Wola

W kategorii klas 7 i gimnazjum:

I miejsce – Aniela Kirszling – Boża Wola

II miejsce – Marcin Pąk – Boża Wola

III miejsce –Filip Nowiński – Boża Wola

Wszystkim miłośnikom ortografii bardzo dziękujemy za udział, a nagrodzonym gratulujemy zwycięstwa. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminny Baranów – Andrzej Kolek, który wręczył nagrody książkowe. Pani Dyrektor – Beata Jackowska na zakończenie podziękowała wszystkim przybyłym i zaprosiła na okrągłą rocznicę konkursu w przyszłym roku – już dziesiątą.

Jeszcze raz gratulujemy ogromnej wiedzy ortograficznej i życzymy dalszych sukcesów.