LEKCJA HISTORII Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada 2017 r. obchodziliśmy w ZSP w Golach 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. 11 listopada 1918 r. – ta data zajmuje w sercu każdego Polaka szczególne miejsce. Państwo Polskie po 123 latach niewoli odrodziło się. Jest to czas refleksji nad przemijaniem. Wspominamy naszych przodków, którzy oddali za ojczyznę swój najcenniejszy dar – życie. Oddajemy hołd wszystkim, którzy ponieśli tak wielkie ofiary byśmy mogli cieszyć się wolnością. Poprzez recytację wierszy, śpiew pieśni patriotycznych oraz krótkie scenki staraliśmy się przedstawić tak ważny, lecz obfity w poświęcenie Naszych przodków rozdział w historii Państwa Polskiego.
Uroczysty apel z tej okazji przygotowali uczniowie z klas IV, V, VI, VII oraz przedszkolaki z grupy „Motylki”.