mLegitymacja w Szkole w Golach

Szkoła w Golach przystąpiła do programu mLegitymacja. Jest to elektroniczna wersja legitymacji szkolnej w smartfonie, która – identycznie jak papierowa legitymacja – poświadcza uprawnienia ulgowe uczniów. Może ją otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano legitymację tradycyjną. Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności  wersji papierowej. Gdy legitymacja tradycyjna traci ważności  mlegitymacja również przestaje być ważna.

Wymagania sprzętowe – telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0.

Aby uruchomić mLegitymację należy:

1. Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji (do pobrania poniżej lub w sekretariacie – z wnioskiem może wystąpić wyłącznie rodzic lub opiekun prawny). Wnioski prosimy przekazywać do sekretariatu.
  2. Wysłać na adres sekretariatu: sekretariatgole@interia.pl jako załącznik zdjęcie legitymacyjne w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5 MB, podpisane w nazwie pliku imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą – (instrukcja wykonania zdjęcia znajduje się poniżej)
  3. Pobrać Aplikację mObywatel, potwierdzić regulamin.
  4. Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego uruchomić System na urządzeniu.

Zdjęcie do legitymacji

Do wykonania zdjęcia można skorzystać z  z bezpłatnej usługi Zdjęcie do mLegitymacji. Usługa powstała w ramach realizacji projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej “Bon na Innowacje” i jest całkowicie bezpłatna. Wykonanie poprawnego zdjęcia i jego przetworzenie przez program zajmuje ok 2-3 minut. Zachęcamy do skorzystania.

Wniosek o mlegitymację

Regulamin_mLegitymacja (1)