Niezwykła lekcja w klasie II

W Publicznej Szkole Podstawowej w Golach odbyła się w klasie drugiej niezwykła lekcja. Wychowawczyni klasy, Pani Monika Polańska zainicjowała na edukacji  polonistycznej wykonanie papieru czerpanego. Przedsięwzięcie to zostało  poprzedzone zajęciami, podczas których dzieci poznały sposoby przekazywania informacji przed odkryciem pisma. Następnie wypowiadały się na temat umiejętności pisania    i    czytania. Przytaczały przykłady przeczytanych ciekawych książek, które można polecić kolegom i koleżankom jako dobrą lekturę na wakacje. Szczególny entuzjazm wzbudził sam opis kolejnych etapów powstania papieru czerpanego. Dzieci z niezwykłą precyzją odniosły się do instrukcji, dzięki czemu powstały niepowtarzalne prace. Nasze dzieci są bardzo twórcze i wielokrotnie zadziwiają nas chęcią poznania otaczającego świata.