Zajęcia

Światowy Dzień Ziemi

W związku ze zbliżającym się Dniem Matki Ziemi (22 kwietnia) maluchy uczyły się co to jest przyroda i jak o nią dbać. Ostatniego dnia zajęć dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w wielkim sprzątaniu terenu wokół przedszkola. Efektem naszej pracy są dwa worki śmieci i czysta okolica, co sprawi, że będziemy chętniej wychodzić na spacery i podziwiać piękną zieleń. Nagrodą za trud i wysiłek, ale też za duże zaangażowanie, było wręczenie dzieciom medali „Przyjaciela Przyrody”.

Pyszne Pączki

W związku z tłustym czwartkiem dzieci wykonały pączki z gazet i mimo, że nie można ich było zjeść wyglądały bardzo realnie, a maluchy liczyły na to, że rodzice pomylą się i spróbują tych „przysmaków”.

Naszym kochanym dziadkom i babciom

Przygotowania do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka rozpoczęły się już w ferie. Przedszkolaki rozdały już zaproszenia, ćwiczą pilnie swoje role, a także chętnie przygotowują upominki, ale przede wszystkim bardzo cieszą się na przybycie tych wyjątkowych gości do przedszkola.

Słodko i smacznie

W trakcie świątecznych przygotowań nie zapominamy również o świątecznych ciasteczkach, które wspólnie z dziećmi, jak co roku piekłyśmy i dekorowałyśmy. Pierniczki udały się wyśmienicie, a ile przy tej pracy było radości i zabawy…

Kolorowe kanapki

Ostatnio, gdy dzieci poznawały Piramidę Zdrowia, chętnie stosowały jej zasady podczas zajęć. „Biedroneczki” przyniosły do przedszkola swoje ulubione warzywa i same przygotowały zdrowe i kolorowe kanapki, które bardzo szybko zniknęły z ich talerzyków. A po śniadaniu, zgodnie z poznanymi wcześniej zaleceniami IŻiŻ, maluchy korzystały z aktywności ruchowej, która też jest niezbędna dla zachowania zdrowia.

Poznajemy domowe urządzenia elektryczne

W ostatnim tygodniu „Biedronki” poznawały urządzenia elektryczne i zasady bezpieczeństwa niezbędne przy ich obsłudze. Dzieci również: przeliczały, porównywały, naśladowały ich działanie i dzieliły na sylaby różne nazwy sprzętów. Jak zwykle, podczas każdego bloku tematycznego, nie zabrakło twórczych prac plastycznych – maluchy wykonały pralki i małe lampki nocne, które szczególnie wszystkim przypadły do gustu.

„My jesteśmy kotki dwa…”

Ostatnio „Biedronki” przeniosły się w świat zwierząt domowych. Maluchy poznawały m.in. zwyczaje zwierząt, ich potrzeby i zabawy oraz dowiedziały się, co nasi czworonożni ulubieńcy lubią jeść. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawach ruchowo-naśladowczych: zamienili się np. w małe kotki, które chodziły na spacery, piły mleczko, czy robiły koci grzbiet. Wszystkie te zajęcia miały formę zabawową, ale odbywały się w celu podniesienia sprawności fizycznej i dbania o prawidłową postawę ciała dzieci. Na naszym korytarzu rodzice mogli podziwiać: sylwety kotków, papierowe pieski i małe myszki z łupin orzechów.

Smaczne śliwki i jabłuszka

W pierwszym tygodniu października dzieci z naszej grupy poszerzały swą wiedzę o jesiennych owocach. Maluchy poznawały smaczne przekąski za pomocą różnych zmysłów: dotyku, smaku, wzroku. „Biedronki” uczestniczyły w tematycznych zabawach ruchowych, dzieliły elementy na zbiory, wykonywały prace plastyczne, układały „owocowe” rytmy i przyrządzały zdrowe szaszłyki.