Zajęcia

BIEDRONKI

Rok szkolny 2020/2021

Witamy na stronie grupy ,,Biedronki”. Zachęcamy wszystkich rodziców do regularnego odwiedzania naszej strony. Zważywszy na trudny okres w jakim się znaleźliśmy mamy nadzieję, że nasze wpisy przybliżą państwu to jak dzieci spędzają czas w przedszkolu i czym się zajmują poza zwykłą zabawą.

PAŹDZIERNIK

Kącik jesienny

Tegoroczna Nasza Złota Polska Jesień dała nam wiele darów. Nasze Biedroneczki podczas jesiennych spacerów z rodzicami oraz tych organizowanych w przedszkolu nazbierały żołędzie, kasztany, jarzębinę, kolorowe liście, szyszki a, także wspaniałe okazy warzyw i owoców. Podkreślić należy, iż kąciki przyrody w przedszkolu dają dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą i są nieustannym źródłem doświadczania, odczuwania i przeżywania. Oczywiście lepiej podglądać jesień na zewnątrz, ale miło jest, gdy mamy ją w zasięgu wzroku !!!

WRZESIEŃ

Metoda Dobrego Startu

Dwa razy w tygodniu prowadzimy zajęcia w oparciu o metodę Dobrego Startu Marty Bogdanowicz. Na dzisiejszych zajęciach omawialiśmy wartość ,,uprzejmość,” kolejne serce trafiło na nasz ,,kwiat wartości”. Przygotowaliśmy, także kartę pracy do wzmocnienia wielozmysłowości.

Metoda ta łączy w sobie kilka elementów ważnych dla wielostronnego rozwoju dziecka. W wielozmysłowym procesie uczenia się bierze udział zmysł wzroku, słuchu i dotyku. Istotą Metody Dobrego Startu jest integracja percepcyjno – motoryczna, czyli połączenie aspektu wzrokowego, słuchowego i ruchowego.

 

 


BIEDRONKI

Rok szkolny 2019/2020


Gdy nie chodzę do przedszkola – pomysły na kreatywne spędzanie czasu w domu. 

Poniżej znajdziecie linki do ciekawych portali edukacyjnych, podsuwam też  trochę pomysłów na zabawy i ćwiczenia które każdy może wykonać w domu. Mam nadzieję, że propozycje urozmaicą dzieciom i Państwu czas pobytu w domu.

Pozdrawiam serdecznie. Ewa Szczypiór.

Portale ogólne:

https://ciufcia.pl/

Strona zawiera darmowe gry flash dla dzieci w wieku od 4-6 lat.

http://www.domowyprzedszkolak.pl/

To bogata baza materiałów dla nauczycieli i rodziców, które pomogą w zorganizowaniu zajęć w przedszkolu, szkole czy domu. Różne strony dla dzieci.

Edukacja polonistyczna, kultura i tradycja:

http://www.polalech.pl/index.html

Portal zawierający informacje o polskich i zagranicznych strojach narodowych, zagadki, gry i zabawy, prezentacje.

Edukacja matematyczna:

http://matzoo.pl

Matematyczne ZOO. Te zadania dla odważnych – zmierzcie się.

Edukacja przyrodnicza:

http://www.dzieciecafizyka.pl/przyroda/index.html

Popularyzacja fizyki dla młodszych dzieci

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

05.11.2019r

 

W tym dniu dzieci rozwijały zainteresowania czytelnicze i ukierunkowały swój stosunek do książki jako źródła przeżyć. Dzięki bajką, baśnią czytanym dzieciom kształtujemy ich wyobraźnię, wzbogacamy wrażenia , spostrzeżenia, myślenie i mowę. Biedronki chcąc poznać ten piękny świat literatury, postanowiły wcielić się w postacie z bajek.

Zaprezentowały swoje przepiękne stroje.

Odbyły się konkursy i zawody w tematyce baśni.

A na koniec bal i dyplomy za udział w zajęciach.

\


 

Światowy Dzień Ziemi

W związku ze zbliżającym się Dniem Matki Ziemi (22 kwietnia) maluchy uczyły się co to jest przyroda i jak o nią dbać. Ostatniego dnia zajęć dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w wielkim sprzątaniu terenu wokół przedszkola. Efektem naszej pracy są dwa worki śmieci i czysta okolica, co sprawi, że będziemy chętniej wychodzić na spacery i podziwiać piękną zieleń. Nagrodą za trud i wysiłek, ale też za duże zaangażowanie, było wręczenie dzieciom medali „Przyjaciela Przyrody”.

Pyszne Pączki

W związku z tłustym czwartkiem dzieci wykonały pączki z gazet i mimo, że nie można ich było zjeść wyglądały bardzo realnie, a maluchy liczyły na to, że rodzice pomylą się i spróbują tych „przysmaków”.

Naszym kochanym dziadkom i babciom

Przygotowania do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka rozpoczęły się już w ferie. Przedszkolaki rozdały już zaproszenia, ćwiczą pilnie swoje role, a także chętnie przygotowują upominki, ale przede wszystkim bardzo cieszą się na przybycie tych wyjątkowych gości do przedszkola.

Słodko i smacznie

W trakcie świątecznych przygotowań nie zapominamy również o świątecznych ciasteczkach, które wspólnie z dziećmi, jak co roku piekłyśmy i dekorowałyśmy. Pierniczki udały się wyśmienicie, a ile przy tej pracy było radości i zabawy…

Kolorowe kanapki

Ostatnio, gdy dzieci poznawały Piramidę Zdrowia, chętnie stosowały jej zasady podczas zajęć. „Biedroneczki” przyniosły do przedszkola swoje ulubione warzywa i same przygotowały zdrowe i kolorowe kanapki, które bardzo szybko zniknęły z ich talerzyków. A po śniadaniu, zgodnie z poznanymi wcześniej zaleceniami IŻiŻ, maluchy korzystały z aktywności ruchowej, która też jest niezbędna dla zachowania zdrowia.

Poznajemy domowe urządzenia elektryczne

W ostatnim tygodniu „Biedronki” poznawały urządzenia elektryczne i zasady bezpieczeństwa niezbędne przy ich obsłudze. Dzieci również: przeliczały, porównywały, naśladowały ich działanie i dzieliły na sylaby różne nazwy sprzętów. Jak zwykle, podczas każdego bloku tematycznego, nie zabrakło twórczych prac plastycznych – maluchy wykonały pralki i małe lampki nocne, które szczególnie wszystkim przypadły do gustu.

„My jesteśmy kotki dwa…”

Ostatnio „Biedronki” przeniosły się w świat zwierząt domowych. Maluchy poznawały m.in. zwyczaje zwierząt, ich potrzeby i zabawy oraz dowiedziały się, co nasi czworonożni ulubieńcy lubią jeść. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawach ruchowo-naśladowczych: zamienili się np. w małe kotki, które chodziły na spacery, piły mleczko, czy robiły koci grzbiet. Wszystkie te zajęcia miały formę zabawową, ale odbywały się w celu podniesienia sprawności fizycznej i dbania o prawidłową postawę ciała dzieci. Na naszym korytarzu rodzice mogli podziwiać: sylwety kotków, papierowe pieski i małe myszki z łupin orzechów.

Smaczne śliwki i jabłuszka

W pierwszym tygodniu października dzieci z naszej grupy poszerzały swą wiedzę o jesiennych owocach. Maluchy poznawały smaczne przekąski za pomocą różnych zmysłów: dotyku, smaku, wzroku. „Biedronki” uczestniczyły w tematycznych zabawach ruchowych, dzieliły elementy na zbiory, wykonywały prace plastyczne, układały „owocowe” rytmy i przyrządzały zdrowe szaszłyki.