Wydarzenia

Dla kochanych babć i dziadków…

21 stycznia nasi seniorzy świętowali swój dzień. Z tej okazji wnuczęta śpiewały, tańczyły, recytowały, ale przede wszystkim cieszyły się, że dziadkowie mieli czas i odwiedzili nas w przedszkolu.

Jasełka

Nasze dzieci pięknie wprowadziły wszystkich w atmosferę Świąt.

 

Mikołajki

6 grudnia, jak co roku, pojawił się u nas św. Mikołaj, który obdarował dzieci pięknymi kolorowymi prezentami. „Pszczółki” obiecały, że nadal będą grzeczne, a nasz gość zobowiązał się przybyć w przyszłym roku.

Jesteśmy Polakami

Podczas zajęć otwartych „Pszczółki” poznały historię powstania państwa polskiego słuchając legendy: „O Lechu i białym orle” oraz układały historyjkę obrazkową na jej podstawie. Nie zabrakło też zabaw głoskujących i literowych opartych na wiedzy o symbolach narodowych, a także zabaw matematycznych. Dzieci układały puzzle, przygotowane wcześniej przez siebie, uczestniczyły, wraz z rodzicami, w zabawie ruchowej opartej na metodzie aktywnego słuchania muzyki, a za podkład służył nam Polonez skomponowany przez wielkiego Polaka – Fryderyka Chopina. „Pszczółki” pochwaliły się doskonałą znajomością wiersza W. Bełzy: „Katechizm polskiego dziecka” oraz z należytym szacunkiem i w odpowiedniej postawie zaśpiewały „Mazurek Dąbrowskiego”. Na koniec odbył się „Minifestiwal Piosenki Patriotycznej”, w którym chętne osoby zaprezentowały się w tym repertuarze, a zrobiły to z dużym wdziękiem.

Był to miło spędzony czas w gronie rodzin naszych dzieci, a warto podkreślić również zaangażowanie rodziców, którzy bardzo chętnie włączyli się we wszystkie zabawy i mocno motywowali swoje pociechy do działania, co zachęciło maluchów do pokazania swoich umiejętności.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do wzięcia udziału i wspólnej zabawy podczas zajęć otwartych pt. „Jesteśmy Polakami”, które odbędą się w najbliższy czwartek (15 listopada) w grupie „Pszczółki” o godz. 15.30.

Podczas zajęć odbędzie się „Minifestiwal Piosenki Patriotycznej”. Zachęcamy wszystkie chętne dzieci, aby wraz z rodzicami przygotowali wybraną piosenkę o tej tematyce i zgłosili swój udział.