Zajęcia

Drodzy rodzice, poniżej kilka zdjęć naszych zajęć i prac dzieci.

ROK SZKOLNY 2020/2021

Drodzy Rodzice,

Poniżej załączam propozycje zabaw i aktywności dla dzieci oraz materiały do samodzielnego wydruku.

szlaczki-l-10

grafomotoryka-motyl-02

źródło: http://bystredziecko.pl/szlaczki-dla-przedszkolakow/

Zabawy-edukacyjne-ze-skarpetkami

wzory_zapakowe

pisanka-jajko-do-wyklejania

NAUKA-CZYTANIAdoc

źródło: https://mojedziecikreatywnie.pl/pobieranie/

https://www.wsip.pl/oferta/cykle/wychowanie-przedszkolne/

 

Zachęcam do wykonywania prac plastycznych i technicznych (wycinania, wyklejania, malowania, rysowania), a także do ćwiczeń manipulacyjnych (np. wiązanie sznurowadeł) oraz do samodzielnego pisani i czytania, głosowania,  przeliczania.

Dzieciom, które uczęszczają na terapię logopedyczną, pani logopeda zaleca codzienne kilkuminutowe utrwalenie dotychczasowych ćwiczeń i dokończenie zaległych prac (kolorowanie i wyklejanie materiału do zeszytu).

Życzę Państwu oraz dzieciom dużo zdrówka oraz owocnej pracy i zabawy. Mam nadzieję, że niebawem spotkamy się w przedszkolu.

Pozdrawiam

Dorota Bańkowska

 

 

W Grudniu nasze przedszkole odwiedził Św. Mikołaj, ubieraliśmy wspólnie choinkę oraz przygotowywaliśmy się do Jasełek, a także wzięliśmy udział w projekcie „Na straży przyrody”.  Styczeń to czas, w którym przedszkolaki uczyły się piosenek i wierszy, aby uczcić jedno z ważniejszych uroczystości „Dzień Babci i Dziadka”.  Na początku marca pojechaliśmy na spektakl pt. „Pinokio” do CK w Grodzisku Maz.

LISTOPAD

W listopadzie obchodziliśmy „Narodowe Święto Niepodległości”, „Dzień Dyni”, Dzień Pluszowego Misia” oraz Andrzejki.

Odbyły się zajęcia otwarte pt. „Pracowite pszczółki” (zdjęcia w zakładce wydarzenia) oraz testowaliśmy nowy plac zabaw 🙂

 

WRZESIEŃ i PAŹDZIERNIK

Nasza grupa we wrześniu i w październiku brała udział w projekcie ” Z książką na start”, w tym celu odwiedziliśmy Gminną Bibliotekę w Golach. Uroczyście obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka oraz Światowy Dzień Drzewa. Razem z grupą „Motylki” udaliśmy się na wycieczkę do sali zabaw i na warsztaty kulinarne do Pruszkowa.

NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020

Policyjny radiowóz

W przedszkolu gościliśmy funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Jaktorowie, którzy przeprowadzili profilaktyczną lekcję z zakresu przepisów ruchu drogowego. Jednak najwięcej emocji wzbudził radiowóz i jego wyposażenie…

Pieczenie pierników

W okresie przedświątecznym „Pszczółki” zawinęły rękawy i wzięły się za świąteczne wypieki, które zresztą udały się wyśmienicie.

Zdrowe kanapki

W celu przekonania przedszkolaków do tego, żeby chętniej sięgały po warzywa i owoce, dzieci same przygotowywały i komponowały kanapki, które nie dość, że wyglądały kolorowo, to smakowały wyśmienicie…

Nadeszła jesień”

Wraz z nadejściem jesieni dzieci stworzyły piękne twórcze prace plastyczne, a jesienne zbiory posłużyły nam jako materiał matematyczny, a także do zabaw tematycznych np. „Zgaduj zgadula” czy „ciepło-zimno”.

Smaczna sałatka

„Pszczółki” samodzielnie przygotowywały pyszną zdrową sałatkę, a przy okazji ćwiczyły umiejętności posługiwania się sztućcami.