Wydarzenia

7 listopada 2019 Pani Skrzypaczka w przedszkolu 

W ramach programu Poznajemy ciekawe zawody, gościem naszego przedszkola była zawodowa skrzypaczka, a zarazem mama Krystynki z grupy Motylki Pani Justyna Rudzińska. Niesamowity czas spędzony z Panią Justyną długo będziemy pamiętać. Dzieci z całego przedszkola miały niepowtarzalną okazję obejrzeć z bliska nuty skrzypaczki, smyczek, różne rodzaje skrzypiec w tym bardzo malutkie, i dowiedzieć się, że każde z nich, jak się okazuje mają „duszę”. Nasze dzieci przy pomocy profesjonalistki miały okazję spróbować zagrać na skrzypcach. Pani Justyna zagrała dzieciom kilka utworów z repertuaru dziecięcego, kołysankę, „Panie Janie”, „Zuzia lalka nieduża…” i kilka innych. Dziękujemy Pani Justynie za przyjęcie zaproszenia na zajęcia i zaprezentowanie nam swojego pięknego zawodu.

10 października 2019 Światowy Dzień Drzewa

Jak najlepiej uczcić ten dzień? Oczywiście sadząc drzewko 🙂  „Słoneczka” tego dnia zintegrowały się ze starszą grupą „Pszczółek” i zaangażowały w sadzenie dwóch nowych krzewów na terenie naszego przedszkola. Wspólne wyjście poprzedzone zostało pogadanką o szanowaniu zieleni, dbaniu o środowisko oraz korzyściach płynących z przebywania na świeżym powietrzu.

20 września 2019 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Mikołajki

6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj. Długo oczekiwany gośc wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Dzieci gorąco przywitały go piosenką, wierszem i laurką. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia, prezenty oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dzieci z ogromną radością zaprosiły Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne 🙂

Andrzejki

W piątek 30 listopada w naszym przedszkolu odbyły się ANDRZEJKI. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, lania wosku. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem.

„Poznajemy ciekawe zawody- ciekawych ludzi”

22 listopada w ramach programu ,,Poznajemy ciekawe zawody – ciekawych ludzi” gościliśmy w naszym przedszkolu asp. Sławomir Klucznika i st.asp. Przemysława Sawickiego z Komisariatu Policji w Jaktorowie.

   

„Jesteśmy Polakami”

15 listopada odbyły się zajęcia otwarte. Tego dnia gościliśmy w naszym przedszkolu rodziców. Tematem przewodnim była Polska i wszystko co z nią związane. Atmosfera była bardzo radosna. Zarówno przedszkolaki jak i rodzice aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Były zagadki, tańce narodowe, wspólne odśpiewanie Hymnu, improwizacja ruchowa przy utworze Chopina z wykorzystaniem wstążek, grupowe tworzenie flag. Nagrodą za dobrze wykonane zadania była pyszna galaretka w barwach ojczystych.

 

Patriotyczny Lib dub

„Słoneczka” z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości wzięły udział w ogólnopolskim konkursie „Patriotyczny Lib Dub”, a oto efekty naszych przygotowań:

https://drive.google.com/open?id=1T25Y2FSHZP6auziOZ0p1DjM766QDCQ6v

 

Dzień Niepodległości

9 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w sali „Motylków”, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła pani Dorota Bańkowska, która przygotowała prezentację dla naszych przedszkolaków. Następnie nasi wychowankowie wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Golach o godzinie 11:11 uroczyście odśpiewały 4 zwrotki Hymnu Polski. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.