Zdjęcia z Dnia Dziecka

Przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka

#SzkołaPamięta

Nasze przedszkole bierze udział w akcji, dzięki której dzieci mogą poznać historię okolicy, wspominamy też osoby, dzięki którym powstała szkoła. 29 października każda z grup odwiedziła szkołę w której znajduje się Zacisze Wspomnień. Tego dnia mogliśmy obejrzeć stare zdjęcia i przedmioty. Dzieci mogły też zboczyć i dotknąć prawdziwej maszyny do pisania 🙂

Dzień Dyni

Tego dnia królowała dynia. Na początku powitanka z udziałem dyni, potem turlanie i zabawy z naszą królową dnia – dynią.  Porównywaliśmy wielkość, kolor i kształt przyniesionych przez dzieci dyni. Ostatni punkt dnia to sprawdzenie, co kryje się w środku. Po rozkrojeniu dyni dawka doznań sensorycznych, dzieci wygrzebały ze środka wszystkie pestki. Oto zdjęcia z tego dnia.

Projekt Europa i ja, Francja

Jak Państwo wiedzą nasza grupa przystąpiła do projektu Europa i ja. Projekt ma na celu przybliżenie dzieciom kraju w europie, w naszym przypadku to Francja. Nasze Tygrysy poznały herb, godło i hymn nie tylko Francji, ale też Polski. Znaleźliśmy na globusie oraz na mapie Francję i Polskę, poznaliśmy charakterystyczne dla tych państw zabytki. Zwieńczeniem tego podróżniczego dnia było wykonanie flagi Francji, a kolejnego dnia dzieci namalowały flagę Polski. Oto fotorelacja.

Katolicki Teatr Edukacji w naszym przedszkolu

25.10.2021 nasze przedszkole odwiedził Katolicki Teatr Edukacji z Interaktywnym Spotkaniem z Bajką. Odwiedził nas Troll, któremu dzieci pomogły rozwiązać kilka zagadek. Była dobra zabawa i duuuużo baniek mydlanych.

Dzień Drzewa

Z okazji Dnia Drzewa Tygryski zrobiły piękne prace plastyczne

Dzień Chłopców

Pierwszym ważnym świętem w naszej grupie był Dzień Chłopców. Tego dnia dziewczynki wręczyły chłopcom dyplomy i odznaki super chłopaków. Nie zabrakło też drobnych upominków, które dziewczynki rozdały chłopcom. Chłopcy z radością wręczyli też drobiazgi dziewczynkom. Wszyscy świetnie się bawili