Przyszła do nas Wiosna piękna i radosna…

21 marca znów wróciła do nas wiosna, dlatego wszyscy w świetnych nastrojach włączyli się w pożegnanie długiej zimy i ubieranie Marzanny. W każdej grupie obrzęd ten wyglądał trochę inaczej: były kukły duże i małe, drewniane, papierowe, zrobione z plastikowych butelek i te tradycyjne – słomiane. Wszystkie łączył jednak cel, dla którego powstały – chcieliśmy pożegnać się z mrozami, śniegiem oraz grubymi czapkami i butami. Przedszkolaki odprowadziły kukły, aby te „odfrunęły” niesione przez wiatr do innych krajów, gdzie inne dzieci wyglądają już śnieżnych zabaw na sankach.