Szkoła Podstawowa w Golach w Zakopanem

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej wybrali się w maju na wycieczkę do Zakopanego. Program był niezwykle bogaty. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Rabkoland, który dostarczył wycieczkowiczom ekstremalnych przeżyć. Kolejnego dnia zobaczyliśmy uroki Zakopanego, przepiękne Sanktuarium na Krzeptówkach, skocznię narciarską oraz architekturę charakterystyczną dla tego regionu. Wędrowaliśmy w strugach deszczu Doliną Strążyską. Tego dnia zażyliśmy ciepłych kąpieli w Szaflarach, a wieczorem spotkaliśmy się z rodziną góralską, która przybliżyła nam kulturę i zwyczaje mieszkańców Podhala. W środę udaliśmy się na Morskie Oko. Było bardzo ciężko, ale widoki, które ujrzeliśmy sprawiły, że zapomnieliśmy o trudach wspinaczki górskiej. Dzieci mają niespożytą energię i po kolacji bawiły się do późnych godzin na dyskotece. Ostatnim punktem programu był Kraków. Zwiedziliśmy Katedrę na Wawelu, dotknęliśmy „Dzwonu Zygmunta”, w kryptach złożyliśmy hołd znanym i cenionym patriotom, podziwialiśmy Ołtarz Wita Stwosza w kościele Mariackim. Usłyszeliśmy hejnał i zakupiliśmy na Rynku Krakowskim obwarzanki. W drodze powrotnej do autokaru wstąpiliśmy do Collegium Novum i ujrzeliśmy „Okno naszego rodaka – Świętego Jana Pawła II”. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym zwiedzimy inne, równie piękne rejony naszej „Ojczyzny”.