Wydarzenia

Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Tego dnia ,,Smerfy” przygotowały specjalne przedstawienie. Dzieci śpiewały, tańczyły, a także recytowały wiersze dla swoich Babć i Dziadków. Nie zabrakło również prezentów, które dzieci wykonały samodzielnie. Po części artystycznej odbył się poczęstunek dla gości.

BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 10 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci mogły potańczyć i pośpiewać przy piosenkach zapewnionych przez DJ. Uśmiechy nie schodziły z twarzy dzieci. Przedszkolaki jeszcze długo wspominały i opowiadały zabawę karnawałową.

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

6 grudnia do naszego przedszkola zawitał ,,Mikołaj”. Dzieci już od kilku dni przygotowywały się na powitanie tego wyjątkowego gościa. Kilka dni wcześniej ,,Smerfy” ubrały choinkę, a w dniu wizyty zaśpiewały piosenkę przygotowaną specjalnie dla ,,Mikołaja”.

ANDRZEJKI

30 listopada obchodziliśmy ,,Andrzejki’. Tego dnia dzieci przyszły w kolorowych strojach. Poznały tradycję wróżb andrzejkowych. Same również uczestniczyły we wróżbach i zabawach w naszym przedszkolu.

ZAJĘCIA OTWARTE – ,,JESTEŚMY POLAKAMI”

15 listopada w przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte pt. ,,Jesteśmy Polakami”.

Tego dnia gościliśmy rodziców, którzy wspólnie z dziećmi uczestniczyli w zajęciach. Dzieci zaprezentowały swoją wiedzę na temat Polski, symboli narodowych i historii naszego kraju.  Rodzice mogli przekonać się jak ich dziecko funkcjonuje w grupie przedszkolnej, a także jakie metody na zajęciach stosują nauczyciele. Były również wspólne zabawy muzyczne, ruchowe i plastyczne, podczas których przedszkolaki mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami. Zarówno dzieci jak i rodzice  aktywnie i zaangażowaniem uczestniczyli w tym wyjątkowym dniu, za co serdecznie dziękujemy 🙂

 

  100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę   

9 listopada grupa ,,Smerfy” wraz z innymi przedszkolakami udała się na prelekcję z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Historię tego wydarzenia przybliżyła dzieciom Pani Dorota z grupy Motyle. Następnie wszystkie dzieci udały się do Szkoły Podstawowej w Golach, aby o godzinie 11:11 odśpiewać hymn Polski.

 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

25 października to wyjątkowy dzień zarówno każdego dziecka z grupy  ,,Smerfy”  jak i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Po części artystycznej Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał upominek ufundowany przez Urząd Gminy w Baranowie. Ale to nie koniec niespodzianek…Po rozdaniu upominków dzieci udały się na poczęstunek zorganizowany przez Rodziców, gdzie z rąk wychowawców otrzymały również dyplomy pasowania i nagrody .