Wydarzenia

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w czwartek 11 lutego w naszej grupie. Pojawiły się kotki, pieski, księżniczki, czarodziejki, policjanci i wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno! Przedszkolaki świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce. Na sali, podczas pląsów, było bardzo wesoło oraz kolorowo. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Nie zabrakło również konkursów, w których przedszkolaki chętnie uczestniczyły, dopingując się nawzajem. Rodzice przygotowali również słodki poczęstunek pozwalający zregenerować siły przed dalszą zabawą.

MIKOŁAJKI

DNIA 7 GRUDNIA NASZE PRZEDSZKOLE ODWIEDZIŁ NIEZWYKŁY GOŚĆ…
DZIECI BYŁY ZACHWYCONE.

ROK SZKOLNY 2020/2021

Grupa „Pszczółki” przygotowała film z okazji Dnia Mamy i Taty

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 23.01 w naszej grupie odbyło się wielkie wydarzenie, obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka.

Do przedszkola w ten dzień przybyli nasi najcudowniejsi dziadkowie. Pszczółki przedstawiły swój program artystyczny, w którym pokazały swoje umiejętności wokalne oraz recytatorskie.

Dzieci  dla swoich dziadków przygotowały drobne upominki.  Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci ;-).

JASEŁKA

Dnia. 18.12. odbył się występ świąteczny. Dzieci  wprowadziły nas w atmosferę świąt.

Dziękuję rodzicom za przygotowanie strojów dla dzieci 😉

ZAJĘCIA OTWARTE „PRACOWITE PSZCZÓŁKI”

20. 11. w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte pt. „Pracowite pszczółki”. Nie zabrakło zabaw integracyjnych, ruchowych, dydaktycznych i muzycznych. 

Serdecznie dziękujemy za  przybycie i czynny udział w zajęciach.

 

Poczytaj mi mamo…

W ramach popularyzacji czytelnictwa zachęcamy rodziców do czytania dzieciom i zapraszamy do odwiedzania nas w  przedszkolu. Wizyty rodziców cieszą się sympatią zarówno dzieci jak i odwiedzających nas opiekunów.

 

 

ROK 2019/2020

Dla kochanych babć i dziadków…

21 stycznia nasi seniorzy świętowali swój dzień. Z tej okazji wnuczęta śpiewały, tańczyły, recytowały, ale przede wszystkim cieszyły się, że dziadkowie mieli czas i odwiedzili nas w przedszkolu.

Jasełka

Nasze dzieci pięknie wprowadziły wszystkich w atmosferę Świąt.

 

Mikołajki

6 grudnia, jak co roku, pojawił się u nas św. Mikołaj, który obdarował dzieci pięknymi kolorowymi prezentami. „Pszczółki” obiecały, że nadal będą grzeczne, a nasz gość zobowiązał się przybyć w przyszłym roku.

Jesteśmy Polakami

Podczas zajęć otwartych „Pszczółki” poznały historię powstania państwa polskiego słuchając legendy: „O Lechu i białym orle” oraz układały historyjkę obrazkową na jej podstawie. Nie zabrakło też zabaw głoskujących i literowych opartych na wiedzy o symbolach narodowych, a także zabaw matematycznych. Dzieci układały puzzle, przygotowane wcześniej przez siebie, uczestniczyły, wraz z rodzicami, w zabawie ruchowej opartej na metodzie aktywnego słuchania muzyki, a za podkład służył nam Polonez skomponowany przez wielkiego Polaka – Fryderyka Chopina. „Pszczółki” pochwaliły się doskonałą znajomością wiersza W. Bełzy: „Katechizm polskiego dziecka” oraz z należytym szacunkiem i w odpowiedniej postawie zaśpiewały „Mazurek Dąbrowskiego”. Na koniec odbył się „Minifestiwal Piosenki Patriotycznej”, w którym chętne osoby zaprezentowały się w tym repertuarze, a zrobiły to z dużym wdziękiem.

Był to miło spędzony czas w gronie rodzin naszych dzieci, a warto podkreślić również zaangażowanie rodziców, którzy bardzo chętnie włączyli się we wszystkie zabawy i mocno motywowali swoje pociechy do działania, co zachęciło maluchów do pokazania swoich umiejętności.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do wzięcia udziału i wspólnej zabawy podczas zajęć otwartych pt. „Jesteśmy Polakami”, które odbędą się w najbliższy czwartek (15 listopada) w grupie „Pszczółki” o godz. 15.30.

Podczas zajęć odbędzie się „Minifestiwal Piosenki Patriotycznej”. Zachęcamy wszystkie chętne dzieci, aby wraz z rodzicami przygotowali wybraną piosenkę o tej tematyce i zgłosili swój udział.