Bezpieczne zachowania dzieci w przedszkolu

Dnia 30.05 w przedszkolu odbyła się prezentacja multimedialna dotycząca bezpiecznych zachowań dzieci. Prezentacja miała na celu przypomnienie dzieciom, jak należy zachowywać się w przedszkolu, a także poza nim.

Bezpieczeństwo dziecka to podstawowe zadanie dla nauczycieli. Przedszkolaki mają  małe doświadczenie życiowe i  niejednokrotnie są nieświadome zagrożeń swojego zdrowia. Dlatego też bardzo ważne jest, aby placówka wyposażyła dzieci  w nawyki unikania, zapobiegania i możliwie szybkiego pokonywania wszelkich niebezpieczeństw. Wiek przedszkolny jest najbardziej właściwy do kształtowania właściwych postaw u dzieci, wymaga działań systematycznych i długofalowych. Najlepszymi sprzymierzeńcami w osiągnięciu zamierzonego celu są przede wszystkim zasady  i normy  wpajane dzieciom każdego dnia i konsekwentnie przestrzegane zarówno przez pracowników przedszkola  jak i  poszczególnych członków rodzin dzieci.