Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

Zajęcia

BIEDRONKI

Rok szkolny 2021/2022

Witam na stronie grupy ,,Biedronki”.

Zachęcamy wszystkich rodziców do regularnego odwiedzania naszej strony.

Zważywszy na trudny okres w jakim się znaleźliśmy mamy nadzieję, że nasze wpisy przybliżą państwu to jak dzieci spędzają czas w przedszkolu i czym się zajmują poza zwykłą zabawą.

P. Karolak

04.03.2022

,,Pocztówka dla kobiet z Ukrainy”

Biedronki włączyły się do akcji, której celem było przygotowanie kartek dla ciężarnych kobiet z Ukrainy.

P. Karolak

03.03.2022

,,Dzień Dzikiej Przyrody”

Dziś Światowy Dzień Dzikiej Przyrody!

Celem jest uczczenie światowego bogactwa dzikiej fauny i flory, jednocześnie uwrażliwianie i podnoszenie świadomości na temat wartości dzikiej przyrody.

P. Karolak

20.10.2021

,,Zajęcia z audycji muzyczno-słuchowej”

P. Karolak

04.10.2021

,,Pokaz zajęć z ceramiki”

P. Karolak

26.09.2021

,,Brudzimy rączki”

Dzieci uwielbiają zabawy sensoryczne, podczas których mogą pobrudzić swoje rączki …

P. Karolak

25.09.2021

,,Jesień”

Już lato odeszło i kwiaty przekwitły
A jeszcze coś w słońcu się mieni
To w polu i w lesie czerwienia się spójrzcie
Korale, korale jesieni

Idzie lasem pani jesień
Jarzębinę w koszu niesie
Daj korali nam troszeczkę
Nawleczemy na niteczkę

Włożymy korale, korale czerwone
I biegać będziemy po lesie
Będziemy śpiewali piosenkę jesienną
Niech echo daleko ją niesie.

………………………………………………………

.

Rok szkolny 2020/2021

Witamy na stronie grupy ,,Biedronki”.

Zachęcamy wszystkich rodziców do regularnego odwiedzania naszej strony.

Zważywszy na trudny okres w jakim się znaleźliśmy mamy nadzieję, że nasze wpisy przybliżą państwu to jak dzieci spędzają czas w przedszkolu i czym się zajmują poza zwykłą zabawą.

MARZEC 2021

Spektakl pt. ,,Trzy Świnki”

         Opowieść o trzech Świnkach, które nieświadome niebezpieczeństw wyruszają w drogę, by szukać swego miejsca w świecie. Tylko jedna ze świnek postanawia wybudować dla siebie domek. Wkrótce pojawia się zły Wilk, który podstępem postanawia Świnki zjeść. Bardzo szybko okazuje się, że opieszałe świnki będą musiały ponieść konsekwencje swojego lenistwa… Na szczęście jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się kończy, Świnki uczą się, że w gromadzie siła oraz, że wszystkie decyzje należy podejmować z rozwagą, bo każdy wybór niesie za sobą konsekwencje.

Ten niezwykle barwny i żywiołowy spektakl zorganizowany był przez ciocie dla naszych biedroneczek.

P. Karolak, E. Szczypiór

LUTY 2021

Zajęcia na świeżym powietrzu…

Hu hu ha
Hu hu ha
Nasza zima zła…

A my się zimy nie boimy
Na plac zabaw wychodzimy
I wspaniale się bawimy!!!

P. Karolak

 

PAŹDZIERNIK

Kącik jesienny

Tegoroczna Nasza Złota Polska Jesień dała nam wiele darów. Nasze Biedroneczki podczas jesiennych spacerów z rodzicami oraz tych organizowanych w przedszkolu nazbierały żołędzie, kasztany, jarzębinę, kolorowe liście, szyszki a, także wspaniałe okazy warzyw i owoców. Podkreślić należy, iż kąciki przyrody w przedszkolu dają dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą i są nieustannym źródłem doświadczania, odczuwania i przeżywania. Oczywiście lepiej podglądać jesień na zewnątrz, ale miło jest, gdy mamy ją w zasięgu wzroku !!!

P. Karolak, E. Szczypiór

WRZESIEŃ

Metoda Dobrego Startu

Dwa razy w tygodniu prowadzimy zajęcia w oparciu o metodę Dobrego Startu Marty Bogdanowicz. Na dzisiejszych zajęciach omawialiśmy wartość ,,uprzejmość,” kolejne serce trafiło na nasz ,,kwiat wartości”. Przygotowaliśmy, także kartę pracy do wzmocnienia wielozmysłowości.

Metoda ta łączy w sobie kilka elementów ważnych dla wielostronnego rozwoju dziecka. W wielozmysłowym procesie uczenia się bierze udział zmysł wzroku, słuchu i dotyku. Istotą Metody Dobrego Startu jest integracja percepcyjno – motoryczna, czyli połączenie aspektu wzrokowego, słuchowego i ruchowego.

E. Szczypiór

 

 


BIEDRONKI

Rok szkolny 2019/2020


Gdy nie chodzę do przedszkola – pomysły na kreatywne spędzanie czasu w domu. 

Poniżej znajdziecie linki do ciekawych portali edukacyjnych, podsuwam też  trochę pomysłów na zabawy i ćwiczenia które każdy może wykonać w domu. Mam nadzieję, że propozycje urozmaicą dzieciom i Państwu czas pobytu w domu.

Pozdrawiam serdecznie. Ewa Szczypiór.

Portale ogólne:

https://ciufcia.pl/

Strona zawiera darmowe gry flash dla dzieci w wieku od 4-6 lat.

http://www.domowyprzedszkolak.pl/

To bogata baza materiałów dla nauczycieli i rodziców, które pomogą w zorganizowaniu zajęć w przedszkolu, szkole czy domu. Różne strony dla dzieci.

Edukacja polonistyczna, kultura i tradycja:

http://www.polalech.pl/index.html

Portal zawierający informacje o polskich i zagranicznych strojach narodowych, zagadki, gry i zabawy, prezentacje.

Edukacja matematyczna:

http://matzoo.pl

Matematyczne ZOO. Te zadania dla odważnych – zmierzcie się.

Edukacja przyrodnicza:

http://www.dzieciecafizyka.pl/przyroda/index.html

Popularyzacja fizyki dla młodszych dzieci

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

05.11.2019r

 

W tym dniu dzieci rozwijały zainteresowania czytelnicze i ukierunkowały swój stosunek do książki jako źródła przeżyć. Dzięki bajką, baśnią czytanym dzieciom kształtujemy ich wyobraźnię, wzbogacamy wrażenia , spostrzeżenia, myślenie i mowę. Biedronki chcąc poznać ten piękny świat literatury, postanowiły wcielić się w postacie z bajek.

Zaprezentowały swoje przepiękne stroje.

Odbyły się konkursy i zawody w tematyce baśni.

A na koniec bal i dyplomy za udział w zajęciach.

\


 

Światowy Dzień Ziemi

W związku ze zbliżającym się Dniem Matki Ziemi (22 kwietnia) maluchy uczyły się co to jest przyroda i jak o nią dbać. Ostatniego dnia zajęć dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w wielkim sprzątaniu terenu wokół przedszkola. Efektem naszej pracy są dwa worki śmieci i czysta okolica, co sprawi, że będziemy chętniej wychodzić na spacery i podziwiać piękną zieleń. Nagrodą za trud i wysiłek, ale też za duże zaangażowanie, było wręczenie dzieciom medali „Przyjaciela Przyrody”.

Pyszne Pączki

W związku z tłustym czwartkiem dzieci wykonały pączki z gazet i mimo, że nie można ich było zjeść wyglądały bardzo realnie, a maluchy liczyły na to, że rodzice pomylą się i spróbują tych „przysmaków”.

Naszym kochanym dziadkom i babciom

Przygotowania do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka rozpoczęły się już w ferie. Przedszkolaki rozdały już zaproszenia, ćwiczą pilnie swoje role, a także chętnie przygotowują upominki, ale przede wszystkim bardzo cieszą się na przybycie tych wyjątkowych gości do przedszkola.

Słodko i smacznie

W trakcie świątecznych przygotowań nie zapominamy również o świątecznych ciasteczkach, które wspólnie z dziećmi, jak co roku piekłyśmy i dekorowałyśmy. Pierniczki udały się wyśmienicie, a ile przy tej pracy było radości i zabawy…

Kolorowe kanapki

Ostatnio, gdy dzieci poznawały Piramidę Zdrowia, chętnie stosowały jej zasady podczas zajęć. „Biedroneczki” przyniosły do przedszkola swoje ulubione warzywa i same przygotowały zdrowe i kolorowe kanapki, które bardzo szybko zniknęły z ich talerzyków. A po śniadaniu, zgodnie z poznanymi wcześniej zaleceniami IŻiŻ, maluchy korzystały z aktywności ruchowej, która też jest niezbędna dla zachowania zdrowia.

Poznajemy domowe urządzenia elektryczne

W ostatnim tygodniu „Biedronki” poznawały urządzenia elektryczne i zasady bezpieczeństwa niezbędne przy ich obsłudze. Dzieci również: przeliczały, porównywały, naśladowały ich działanie i dzieliły na sylaby różne nazwy sprzętów. Jak zwykle, podczas każdego bloku tematycznego, nie zabrakło twórczych prac plastycznych – maluchy wykonały pralki i małe lampki nocne, które szczególnie wszystkim przypadły do gustu.

„My jesteśmy kotki dwa…”

Ostatnio „Biedronki” przeniosły się w świat zwierząt domowych. Maluchy poznawały m.in. zwyczaje zwierząt, ich potrzeby i zabawy oraz dowiedziały się, co nasi czworonożni ulubieńcy lubią jeść. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawach ruchowo-naśladowczych: zamienili się np. w małe kotki, które chodziły na spacery, piły mleczko, czy robiły koci grzbiet. Wszystkie te zajęcia miały formę zabawową, ale odbywały się w celu podniesienia sprawności fizycznej i dbania o prawidłową postawę ciała dzieci. Na naszym korytarzu rodzice mogli podziwiać: sylwety kotków, papierowe pieski i małe myszki z łupin orzechów.

Smaczne śliwki i jabłuszka

W pierwszym tygodniu października dzieci z naszej grupy poszerzały swą wiedzę o jesiennych owocach. Maluchy poznawały smaczne przekąski za pomocą różnych zmysłów: dotyku, smaku, wzroku. „Biedronki” uczestniczyły w tematycznych zabawach ruchowych, dzieliły elementy na zbiory, wykonywały prace plastyczne, układały „owocowe” rytmy i przyrządzały zdrowe szaszłyki.