Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

Wydarzenia

ZAJĘCIA OTWARTE „JEMY ZDROWO I KOLOROWO”

26. 03. w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte pt. „Jemy zdrowo i kolorowo”. Nie zabrakło zabaw ruchowych, dydaktycznych, muzycznych oraz wspólnie z rodzicami przygotowaliśmy wodę smakową. Celem zajęć była integracja rodziców i dzieci oraz kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania.

Serdecznie dziękujemy za  przybycie i czynny udział w zajęciach.

Poczytaj mi mamo…

W marcu odwiedziły nas 3 mamy. Wizyty rodziców w przedszkolu cieszą się sympatią zarówno dzieci jak i odwiedzających nas opiekunów.

Serdecznie zapraszamy chętnych rodziców na czytanie bajek naszym przedszkolakom.

Od marca nasza grupa bierze udział w projekcie

„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

MAŁY MIŚ – CZYTAJĄCE PRZEDSZKOLAKI
Dzieci wraz z nauczycielem wybierają grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2018/2019 odbędzie czytelnicze odwiedziny w domach przedszkolaków. Misiowi zostanie nadane imię, a projekt zainauguruje akcję wspólnego czytania w grupie przedszkolnej, do której można zaprosić osoby związane z przedszkolem.
1. Czytamy w przedszkolu.
• Projekt zainauguruje akcję wspólnego czytania w grupie przedszkolnej, do której można zaprosić osoby związane z przedszkolem.
• Wszystkie osoby zapraszane do przedszkola wpiszą się do pamiątkowej kroniki przedszkolaków.
2. Czytamy w domu.
• Miś zostanie wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek lub odrysują swoją dłoń (praca w domu).
• Kolejność wędrówki misia określa nauczyciel (losowo lub według dziennika).
• Nauka piosenki: Czytaj z Misiem umili czas oczekiwania na jego powrót. Na zakończenie projektu dzieci otrzymają dyplomy 

 

Poczytaj mi mamo…

W styczniu odwiedziła nas mama Michasia. Pani Renata przeczytała książki pt. „Jak schować lwa” Helen Stephens oraz „Za dużo marchewek” Katy Hudson. Wizyty rodziców w przedszkolu cieszą się sympatią zarówno dzieci jak i odwiedzających nas opiekunów.

Serdecznie zapraszamy chętnych rodziców na czytanie bajek naszym przedszkolakom.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 21.01 w naszej grupie odbyło się wielkie wydarzenie, obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. 

Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  wszystkich twarzach. Do przedszkola w ten dzień przybyli nasi najcudowniejsi dziadkowie. Motylki przedstawiły swój program artystyczny, w którym pokazały swoje umiejętności wokalne oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci  dla swoich dziadków przygotowały drobne upominki.  Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci ;-).

 

BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 10.01 w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.

W czwartek od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w naszej sali można było spotkać wróżki, królewny, delikatne pszczółki, Elsy, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu Dj Ga-Go Kamil Gawarski, który zachęcał wszystkich do tańca. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze.		
		

SPOTKANIE WIGILIJNE

       Okres przed Świętami Bożego Narodzenia zachęca do organizowania spotkań z rodzicami.  19 grudnia we wszystkich grupach przygotowywane były takie spotkania, które przyjmowały różne formy, np. były to warsztaty podczas których dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały ozdoby świąteczne. Dzieci 5 – letnie zaprosiły swoich rodziców na spotkanie wigilijne. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały pastorałki, a także grały na instrumentach. Po części artystycznej przedszkolaki wraz z rodzicami tworzyły ozdoby choinkowe. Panująca wokół podniosła atmosfera wprawiła wszystkich świąteczny nastrój. 

Poczytaj mi mamo i tato…

W grudniu odbyły się dwa spotkania. Pierwszy raz pojawił się tata. Wizyty rodziców w przedszkolu cieszą się sympatią zarówno dzieci jak i odwiedzających nas opiekunów.

Serdecznie zapraszamy, również tatusiów na czytanie bajek naszym przedszkolakom.

BADANIA POTWIERDZAJĄ, ŻE GŁOŚNE CZYTANIE DZIECKU 1:

 Zaspokaja jego potrzeby emocjonalne: miłości, uwagi, stymulacji

 Buduje mocną więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem

 Wspiera rozwój psychiczny dziecka

 Wzmacnia poczucie własnej wartości

 Uczy poprawnego języka, rozwija zasób słów, daje swobodę w mówieniu

 Ćwiczy pamięć

 Uczy samodzielnego myślenia: logicznego, przyczynowo-skutkowego, krytycznego

 Rozwija wyobraźnię

 Poprawia koncentrację

 Przygotowuje do samodzielnego czytania i pisania

 Przynosi ogromną wiedzę ogólną, daje dostęp do informacji na każdy temat

 Ułatwia naukę i pomaga odnieść sukces w szkole

 Uczy odróżniania dobra od zła, rozwija wrażliwość moralną

 Jest znakomitą rozrywką: rozwija poczucie humoru

 Zapobiega uzależnieniu od telewizji, komputera i gadżetów elektronicznych

 Chroni dziecko przed zagrożeniami ze strony kultury masowej

 Jest zdrową ucieczką od nudy i niepowodzeń

 Przeciwdziała demoralizacji i przemoc

 Daje dostęp do życia, myśli i dzieł największych ludzi różnych epok

 Kształtuje na całe życie nawyk czytania i poszerzania wiedzy

1.źródło: Cala Polska Czyta Dzieciom

MIKOŁAJKI

       6 grudnia „Motylki” odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę i dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ. Pomimo braku śniegu, jak co roku przybył na czas. W naszej grupie spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki zaśpiewały  piosenkę oraz wręczyły pamiątkę Mikołajowi. Nasz gość obdarował wszystkie dzieci prezentami. Na twarzach przedszkolaków malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Na sam koniec na dzieci czekał słodki poczęstunek.

Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

ANDRZEJKI

        Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić.

30 listopada  obchodziliśmy w  naszym przedszkolu Andrzejki. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów i magicznych przedmiotów. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały co ich czeka w przyszłości.  Dużo  radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Po słowach: Pokus – pokus, mary – dary, niech się spełnią andrzejkowe czary, laliśmy wosk przez dziurkę od klucza do miski z wodą. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni.  Dzieci odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były tańcami na gazecie i z balonami przy piosence Andrzejkowe wróżby. Na koniec wykonały czarodziejską różdżkę.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

 

Poczytaj mi mamo…

W listopadzie odbyły się trzy spotkania. Mamy w cudowny sposób opisywały przygody bohaterów książek. Wizyty rodziców w przedszkolu cieszą się sympatią zarówno dzieci jak i odwiedzających nas opiekunów.

Serdecznie zapraszamy chętnych rodziców na czytanie bajek naszym przedszkolakom.

ZAJĘCIA OTWARTE „JESTEŚMY POLAKAMI”

        Zajęcia  otwarte  dla  rodziców  to  jedna  z  form  współpracy  przedszkola  z rodzicami, w  czasie  której  rodzice  mają  możliwość  zapoznania  się:  z metodami pracy  nauczyciela, obserwowania i  funkcjonowania  dziecka  w  grupie i relacjami  panującymi w  grupie.

W tym roku ważnym Świętem było „STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”. Dlatego chcieliśmy wspólnie uczcić tak wyjątkowe wydarzenie. W naszej grupie nie zabrakło zabaw ruchowych, dydaktycznych, muzycznych oraz plastycznych o tematyce patriotycznej.

Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie i czynny udział w zajęciach. Był to mały zarys tego, co robią dzieci na zajęciach w przedszkolu. Cieszymy się, że jesteście otwarci na różnego rodzaju akcje, które organizujemy w naszym przedszkolu. 

DRODZY RODZICE

Serdecznie zapraszamy na zajęcia otwarte
pt. „JESTEŚMY POLAKAMI”,
które odbędą się 15 listopada o godz. 15.00.

 

Poczytaj mi mamo…

Naszą grupę  chętnie odwiedzają rodzice, aby wspólnie poczytać bajki, opowiadania. W październiku odbyły się trzy spotkania. Mamy w cudowny sposób opisywały przygody bohaterów książek. Wizyty rodziców w przedszkolu cieszą się sympatią zarówno dzieci jak i odwiedzających nas opiekunów.

Serdecznie zapraszamy chętnych rodziców na czytanie bajek naszym przedszkolakom.