Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

Wydarzenia

7 KWIETNIA WARSZATY WIELKANOCNE 

7 kwietnia odbyły się w naszej grupie warsztaty wielkanocne. Dziękujemy rodzicom za udział i obecność 🙂


22 MARCA – ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Światowy Dzień Wody przypadający na 22 marca to święto najcenniejszego płynu na Ziemi. Już od najmłodszych lat warto uświadamiać  dzieci jak wielkie znaczenia ma woda dla życia na Ziemi.          W tym dniu przedszkolaki wzięły udział w zajęciach i zabawach przygotowanych z okazji tego święta.


21 MARCA -PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 

Świętowanie powitania Wiosny rozpoczęło się od zabaw.  Dzieci śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki oraz wysłuchały opowiadania o nadejściu wiosny. Następnie udaliśmy się na spacer z Marzanną.


SĄDZIMY CEBULĘ

Założyliśmy w sali wiosenna hodowlę. Dzieci wkładały ziemię do pojemnika, następnie posadziły cebulę, z której wyrośnie szczypiorek. Wszystko zostało starannie podlane. Dzieci będą obserwowały wzrost roślin.


8 MARCA DZIEŃ KOBIET 


DZIEŃ DZIKIEJ PRZYRODY

3 marca obchodziliśmy Światowy dzień Dzikiej Przyrody i rozmawialiśmy o zwierzętach z Afryki. Dzieci podczas zajęć wspólnie wykonały makietę sawanny.

DZIEŃ DINOZAURA 2022

26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura.

Jest  on w szczególności obchodzony w szkołach i przedszkolach – w celu przypomnienia o istnieniu tych wyjątkowych stworzeń, ich zwyczajach i otoczeniu w jakim żyły. My również takiego dinozaura stworzyliśmy za pomocą pudełek, nożyczek i naszej wyobraźni.

WALENTYNKI 2022

Dziś jest 14 lutego,
dzisiaj jest święto Walentego.
Dziś jest rozsiany miłości czar,
przekazujemy sobie sympatii dar.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2022

BAL KARNAWAŁOWY 2022

Bal, bal, bal, wspaniały bal,
Karnawał już puka do drzwi,
Bal, bal, bal , przebierańców bal,
Każdy co noc o nim śni…

JASEŁKA 2021

Rozwarły się niebiosa,
Już kolęd płyną dźwięki:
O witajże nam, witaj,
Jezuniu malusieńki.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego występu z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia…

Mikołajki 2021

Dzień mikołajek,
To nie dzień bajek,
Tu wszystko stać prawdziwe się może,
Więc jeśli wierzysz w świętego Mikołaja
Możesz być pewny – on Ci pomoże!

 

2019/2020

Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Tego dnia ,,Smerfy” przygotowały specjalne przedstawienie. Dzieci śpiewały, tańczyły, a także recytowały wiersze dla swoich Babć i Dziadków. Nie zabrakło również prezentów, które dzieci wykonały samodzielnie. Po części artystycznej odbył się poczęstunek dla gości.

BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 10 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci mogły potańczyć i pośpiewać przy piosenkach zapewnionych przez DJ. Uśmiechy nie schodziły z twarzy dzieci. Przedszkolaki jeszcze długo wspominały i opowiadały zabawę karnawałową.

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

6 grudnia do naszego przedszkola zawitał ,,Mikołaj”. Dzieci już od kilku dni przygotowywały się na powitanie tego wyjątkowego gościa. Kilka dni wcześniej ,,Smerfy” ubrały choinkę, a w dniu wizyty zaśpiewały piosenkę przygotowaną specjalnie dla ,,Mikołaja”.

ANDRZEJKI

30 listopada obchodziliśmy ,,Andrzejki’. Tego dnia dzieci przyszły w kolorowych strojach. Poznały tradycję wróżb andrzejkowych. Same również uczestniczyły we wróżbach i zabawach w naszym przedszkolu.

ZAJĘCIA OTWARTE – ,,JESTEŚMY POLAKAMI”

15 listopada w przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte pt. ,,Jesteśmy Polakami”.

Tego dnia gościliśmy rodziców, którzy wspólnie z dziećmi uczestniczyli w zajęciach. Dzieci zaprezentowały swoją wiedzę na temat Polski, symboli narodowych i historii naszego kraju.  Rodzice mogli przekonać się jak ich dziecko funkcjonuje w grupie przedszkolnej, a także jakie metody na zajęciach stosują nauczyciele. Były również wspólne zabawy muzyczne, ruchowe i plastyczne, podczas których przedszkolaki mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami. Zarówno dzieci jak i rodzice  aktywnie i zaangażowaniem uczestniczyli w tym wyjątkowym dniu, za co serdecznie dziękujemy 🙂

 

  100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę   

9 listopada grupa ,,Smerfy” wraz z innymi przedszkolakami udała się na prelekcję z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Historię tego wydarzenia przybliżyła dzieciom Pani Dorota z grupy Motyle. Następnie wszystkie dzieci udały się do Szkoły Podstawowej w Golach, aby o godzinie 11:11 odśpiewać hymn Polski.

 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

25 października to wyjątkowy dzień zarówno każdego dziecka z grupy  ,,Smerfy”  jak i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Po części artystycznej Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał upominek ufundowany przez Urząd Gminy w Baranowie. Ale to nie koniec niespodzianek…Po rozdaniu upominków dzieci udały się na poczęstunek zorganizowany przez Rodziców, gdzie z rąk wychowawców otrzymały również dyplomy pasowania i nagrody .