Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

Wydarzenia

Dzień Mamy i Taty 

“Życie rodziców jest księgą, którą czytują dzieci”. –św. Augustyn

Zapraszamy Wszystkich Państwa do obejrzenia filmu

w wykonaniu Słoneczek z okazji święta wszystkich Mam oraz Tatusiów.

 

 

Wszystkiego Najlepszego dla Wszystkich Rodziców!

 

11 LISTOPADA

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Święto Niepodległości to ważny dzień dla każdego Polaka. Nasze Słoneczka w tym dniu pięknie zaśpiewały hymn narodowy (fragment w prezentacji na stronie przedszkola cały film znajduje się poniżej ) Stworzyliśmy flagę, która mamy nadzieję ozdobiła Państwa domy. kolorowaliśmy też kolorowanki, które po złożeniu w całość stworzyły kontury Polski i stały się świetnym tłem do zdjęć czego efekty mogą Państwo podziwiać poniżej 🙂

 

OBCHODY 10LECIA PRZEDSZKOLA

Nasze Słoneczka tak jak całe przedszkole uczciły 10lecie naszego przedszkola. Były śpiewy i tańce. Słoneczne ubrania i dużo radości także przy wykonywaniu zdjęć:)

ROK SZKOLNY 2020/2021

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

18 grudnia Jasełka

Kolejna ważne wydarzenie w naszym przedszkolu to grupowe Jasełka. Tego dnia dzieci gościły w swojej sali najbliższych – rodziców, rodzeństwo, babcie oraz dziadków, po to, aby wspólnie radowac się z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Na ten szczególny czas przedszkolaki wcieliły się w bardzo ważne role, a ich kreacje aktorskie mogliśmy podziwiac z zapartym tchem.

6 grudnia Mikołajki

Nasze grupowe Mikołajki były szczególnym dniem dla dzieci. Oczekiwanie na tajemniczego gościa z odległej krainy osłodził przedszkolakom kolega Mikołaj – nasz solenizant.

29 listopada Andrzejki

Tego dnia Andrzejkowym grom i zabawom nie było końca, dzieci świetnie się bawiły w ulubionych strojach oraz kostiumach, a panie wróżyły jak to bywa w zwyczaju. I chociaż ciężko zlokalizowac w przedszkolu studnię życzeń my sobie z przedszkolakami poradziliśmy i zaadaptowaliśmy do tego celu garnek od pań z kuchni 🙂 Zapraszamy do fotorelacji.

25 listopada Dzień Misia Pluszowego

Poniedziałkowy dzień w przedszkolu był dniem Misiowym. W naszej grupie pojawił się nowy pluszak Miś Promyczek, który od tego dnia towarzyszył naszym dzieciom w akcji czytelniczej „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Zajęcia rozpoczęliśmy zabawą i tańcem z przyniesionymi przez dzieci pluszakami oraz wykonaliśmy pracę z wykorzystaniem wełny. Nasze przedszkolaki uczyły się w trakcie codziennych zajęc wykorzystywania rozmaitych materiałów do prac plastycznych. Proszę popatrzec jakie urocze misie tworzą naszą słoneczkową grupę 🙂

Zajęcia otwarte „Z książką za pan brat”

20 listopada dzieci z grupy Słoneczka gościły szczególnych gości – swoich rodziców na niecodziennych zajęciach promujących czytelnictwo. W trakcie zajęc panowała bardzo miła i rodzinna atmosfera, co da się zauważyc na fotorelacji poniżej. Dzieci wspólnie z rodzicami aktywnie uczestniczyły w zabawach oraz w quizie. Na zakończenie zajęc wszyscy uczestnicy tego spotkania wzięli udział w tworzeniu własnoręcznie zdobionych zakładek do książek.

8 listopada 2019 obchodziliśmy uroczyście święto 11 listopada Odzyskanie Niepodległości

Tego dnia udaliśmy się w towarzystwie wszystkich dzieci na uroczysty apel w Szkole Podstawowej. Dzieci spisały się na medal swoją postawą i szacunkiem do symboli narodowych, wzięły udział w śpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego.

7 listopada 2019 Pani Skrzypaczka w przedszkolu 

W ramach programu Poznajemy ciekawe zawody, gościem naszego przedszkola była zawodowa skrzypaczka, a zarazem mama Krystynki z grupy Motylki Pani Justyna Rudzińska. Niesamowity czas spędzony z Panią Justyną długo będziemy pamiętać. Dzieci z całego przedszkola miały niepowtarzalną okazję obejrzeć z bliska nuty skrzypaczki, smyczek, różne rodzaje skrzypiec w tym bardzo malutkie, i dowiedzieć się, że każde z nich, jak się okazuje mają „duszę”. Nasze dzieci przy pomocy profesjonalistki miały okazję spróbować zagrać na skrzypcach. Pani Justyna zagrała dzieciom kilka utworów z repertuaru dziecięcego, kołysankę, „Panie Janie”, „Zuzia lalka nieduża…” i kilka innych. Dziękujemy Pani Justynie za przyjęcie zaproszenia na zajęcia i zaprezentowanie nam swojego pięknego zawodu.

10 października 2019 Światowy Dzień Drzewa

Jak najlepiej uczcić ten dzień? Oczywiście sadząc drzewko 🙂  „Słoneczka” tego dnia zintegrowały się ze starszą grupą „Pszczółek” i zaangażowały w sadzenie dwóch nowych krzewów na terenie naszego przedszkola. Wspólne wyjście poprzedzone zostało pogadanką o szanowaniu zieleni, dbaniu o środowisko oraz korzyściach płynących z przebywania na świeżym powietrzu.

20 września 2019 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Mikołajki

6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj. Długo oczekiwany gośc wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Dzieci gorąco przywitały go piosenką, wierszem i laurką. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia, prezenty oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dzieci z ogromną radością zaprosiły Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne 🙂

Andrzejki

W piątek 30 listopada w naszym przedszkolu odbyły się ANDRZEJKI. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, lania wosku. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem.

„Poznajemy ciekawe zawody- ciekawych ludzi”

22 listopada w ramach programu ,,Poznajemy ciekawe zawody – ciekawych ludzi” gościliśmy w naszym przedszkolu asp. Sławomir Klucznika i st.asp. Przemysława Sawickiego z Komisariatu Policji w Jaktorowie.

   

„Jesteśmy Polakami”

15 listopada odbyły się zajęcia otwarte. Tego dnia gościliśmy w naszym przedszkolu rodziców. Tematem przewodnim była Polska i wszystko co z nią związane. Atmosfera była bardzo radosna. Zarówno przedszkolaki jak i rodzice aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Były zagadki, tańce narodowe, wspólne odśpiewanie Hymnu, improwizacja ruchowa przy utworze Chopina z wykorzystaniem wstążek, grupowe tworzenie flag. Nagrodą za dobrze wykonane zadania była pyszna galaretka w barwach ojczystych.

 

Patriotyczny Lib dub

„Słoneczka” z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości wzięły udział w ogólnopolskim konkursie „Patriotyczny Lib Dub”, a oto efekty naszych przygotowań:

https://drive.google.com/open?id=1T25Y2FSHZP6auziOZ0p1DjM766QDCQ6v

 

Dzień Niepodległości

9 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w sali „Motylków”, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła pani Dorota Bańkowska, która przygotowała prezentację dla naszych przedszkolaków. Następnie nasi wychowankowie wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Golach o godzinie 11:11 uroczyście odśpiewały 4 zwrotki Hymnu Polski. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.