Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

Wycieczki

Wycieczka przedszkolna do Fabryki Bombek w Wołominie

W minioną środę (30 październik 2019) nasza grupa przedszkolna 4-latków Słoneczka w towarzystwie Biedronek wyjechała na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Naszym celem była Fabryka Bombek w Wołominie. Przejazd autokarem był dla dzieci dużą frajdą połączoną z oczekiwaniem, któremu towarzyszyło pytanie „Czy daleko jeszcze?” 🙂 Drogę do Wołomina dzieci spędziły na swobodnych rozmowach o pierwszych wrażeniach.

Na miejscu czekał na nas sam Święty Mikołaj, który wzbudził w większości dzieci wiele pozytywnych emocji. Święty Mikołaj wcielił się w rolę naszego przewodnika. Czas tam spędzony podzielony został na część zapoznawczą z samym obiektem i specyfiką pracy osób w niej pracujących. Zwiedziliśmy strategiczne miejsca fabryki takie jak „Kraina Ognia”, „Kraina Srebra”, „Kraina Koloru”.

Poniżej fotorelacja ze zwiedzania zasobów magazynowych fabryki. Wielość i rozmaitość przysparza o pozytywny zawrót głowy. Bombki nietuzinkowe, miniaturki oraz w rozmiarze XXL, bombki przedstawiające Świętą Rodzinę, znane postacie z bajek, zwierzęta, przedmioty i wiele innych. A wszystkie wykonywane i dekorowane przez cały rok wyłącznie pracą rąk ludzkich. Z Wołomina trafiają do wielu rodzin na całym świecie.

„Kraina Ognia”. Tu gospodarzem był p. Andrzej oraz p. Aleksander. Obaj panowie zaprezentowali dzieciom proces rozgrzewania szkła i wydmuchiwania zeń bombek o różnych kształtach. Było naprawdę gorąco. Dzieci brawami doceniły ciężką pracę obu panów.

„Kraina Srebra”. W tej krainie królowała p. Kasia z koleżanką. Do pań trafiają przezroczyste bombki wydmuchane w Krainie Ognia. Panie wstrzykują do każdej kolejnej specjalny preparat, który zmienia kolor bombki.

„Kraina Koloru”. Do tej krainy zaprosiła nas bardzo sympatyczna babcia Jadzia, której praca polega na dekorowaniu bombek, malowaniu na nich kolorowych wzorów oraz pejzaży. Babcia Jadzia pokazała dzieciom bombki w kolorach tęczy a nawet czarną. Ciekawostką dla dzieci okazały się bombki o kształcie puszki Coca-coli.

Drugą część wycieczki stanowiły warsztaty dekoracyjne. Każde dziecko pod okiem pań dekoratorek ozdobiło własną bombkę, aby móc potem zabrać ją do domu. Po warsztatach Święty Mikołaj zaprosił dzieci na poczęstunek.

Na zakończenie Święty Mikołaj zaprosił dzieci na pamiątkowe zdjęcia. Dzieci chętnie pozowały w saniach Świętego Mikołaja.

Rok Szkolny 2019/2020

WYCIECZKA

Dnia 10.12.2018 (PONIEDZIAŁEK) odbędzie się wycieczka

do Centrum Kultury w Grodzisku Maz. na przedstawienie

”Królowa Śniegu”. Spektakl teatralny wystawi „Teatr Muzyczny Syrenka”.

Osoby zainteresowane proszę o wypełnienie

zgody rodzica/prawnego opiekuna na udział w wycieczce oraz dokonanie

 płatności u wychowawców grup.

Koszt wycieczki: 35 zł.

 

Harmonogram

9:05         ZBIÓRKA

9:15          ODJAZD AUTOKARU

10:10      SPEKTAKL TEATRALNY „KRÓLOWA ŚNIEGU” W  CENTRUM KULTURY W GRODZISKU MAZ.

12:00        POWRÓT

 

 

Kierownik wycieczki:

Magdalena Rubak