Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

Zajęcia

ZIMA JEST SUPER

Jedną z codziennych aktywności dzieci w przedszkolu wpisaną w ramowy rozkład dnia są wyjścia na spacery i na plac zabaw. W tym roku zima rozpieszcza wszystkie dzieci regularną dostawą śniegu, co sprawia im wiele radości.

 

KREATYWNE SŁONECZKA

Słoneczka bardzo lubią wykonywać prace plastyczne podczas zajęć, szczególnie kiedy wykorzystujemy materiały, które często lądują w koszu. Poniżej „Sztuczne ognie” w wykonaniu naszych pociech, stemplowane nacinanymi rolkami po papierze.

W KINIE W TEATRZE

Niestety z powodu sytuacji nie mogliśmy iść ani do kina ani do teatru dlatego skorzystaliśmy z rekwizytów i dzieci same wcielały się w różne postacie i robiły przedstawienia. Jak zawsze śmiechu i zabawy nie było końca a zajęci były bardzo ciekawe.

DZIEŃ DYNI 

Dzięki wsparciu was kochani Rodzice mogliśmy z dziećmi uczcić Dzień Dyni nie tylko pomarańczowym ubiorem. Dzięki przyniesionym przez was dyniom stworzyliśmy lampion oraz udekorowaliśmy naszą salę 🙂

JESIENNY SPACER

Nasze Słoneczka często wychodzą na spacer na pobliskie boisko można tam nie tylko pograć w piłkę ale też uzbierać całe bukiety spadających liści i oczywiście świetnie się przy tym bawić 🙂

 

 

ROK SZKOLNY 2020/2021

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

 

 

Poczytaj mi Mamo…

To hasło kryje w sobie wiele troski oraz pozytywnych uczuc. Troski o dzieci – nasze, Państwa dzieci! Mieliśmy zaszczyt gościc w naszym przedszkolu mamy naszych małych podopiecznych, które w ramach projektu „Mały Miś w wielkim świecie literatury” czytały wybrane przez siebie ale i uwielbiane przez dzieci utwory: bajki, baśnie i wiersze. Jedna z mam czytała nawet dzieciom do poduszki, i to nie tylko z naszej grupy. Tak właśnie zaczyna się małymi krokami, a jednak wielka przygoda Słoneczek z literaturą. Dziękujemy Drogie Mamy za Wasz czas i chwile spędzone z nami.

 

Eksperyment

Nasze Słoneczka to mali odkrywcy. Pani Monika przybliżyła dzieciom na swoich zajęciach proste prawa fizyki 🙂 Przecież najlepsza nauka jest przy zabawie. Dzieci w czasie zajęc miały wiele frajdy i pozytywnych emocji.

„Czym można malować?”

To pytanie zadaliśmy dzieciom podczas poniedziałkowych zajęć. Odpowiedzi było wiele – począwszy od kredek, farb i flamastrów, aż po paluszki. Dzieci nie spodziewały się, że można malować również na mleku. Oczywiście przekonały się o tym same, ponieważ jest to możliwe. Każde z nich przeprowadziło swój własny eksperyment, zakrapiając mleko farbą, a potem patyczkiem z płynem do naczyń tworząc piękne rozetki.

Tego dnia dzieci wykonały również prace plastyczne z wykorzystaniem ziemniaczanych stempli. Efekty ich pracy i zaangażowania zostały umieszczone na naszej „Słoneczkowej” tablicy przed salą. Zapraszamy do podziwiania. 

 

„Z jesienią za pan brat”

Korzystając z pogody oraz uroków naszej polskiej jesieni „Słoneczka” odbyły w ostatnim czasie kilka spacerów, których celem było obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie oraz zbieranie darów jesieni, które posłużyły im do wykonania prac plastycznych oraz jesiennego kosza z darami.

 

 

„Z książką na start”

16 października 2019 grupa „Słoneczek” wzięła udział w projekcie „Z książką na start” odwiedzając sąsiadującą z przedszkolem Gminną Bibliotekę w Golach. Dzieci z zaciekawieniem uczestniczyły w lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez wychowawczynię panią Monikę oraz panią Krysię bibliotekarkę. Każde dziecko, które zostało nowym czytelnikiem biblioteki otrzymało m.in. swoją „prywatną” książkę. Dziękujemy pani Krysi za pomoc w zakładaniu kart czytelniczych, a dzieciom oraz ich rodzicom życzymy licznych wizyt w bibliotece oraz przyjemnych chwil podczas wspólnych lektur. 

 

Pierwsze spotkanie z EDUKIDO

20 września odbyły się w naszym przedszkolu  zajęcia pokazowe z wykorzystaniem klocków. Dzieci to mali konstruktorzy ciekawi świata, a zajęcia prowadzone przez trenerów z Edukido ciekawe i fascynujące, co w połączeniu daje świetną zabawę z uwielbianymi przez wszystkie dzieci klockami Lego.

                                

 

„Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”

20 września 2019 nasza grupa świętowała Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia dzieci wzięły udział w zabawach z chustą animacyjną, tańcach i pląsach przy muzyce. Każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę order oraz imienne życzenia.

 

NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020

„Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę”

23 listopada odwiedziła nas Pani Iwona- mama Zosi, która przeczytała dzieciom bajkę o sowie Zosi 🙂

Jesień

Jesień, to kolorowa i wyjątkowa pora roku, w holu naszego przedszkola pojawiły się ozdoby związane z jesienią, a na tablicach prace dzieci przedstawiające liście, owoce  i warzywa. Każdy przedszkolak mówił o swoim ulubionym owocu, jak wygląda i jak się nazywa. Utrwalaliśmy nazwy różnych pysznych owoców, ale nie tylko. Wiemy już, że miejsce w którym rosną takie drzewa owocowe to sad. Przygotowywaliśmy również sałatkę owocową – umyliśmy dokładnie nasze ręce i owoce. Pani Iza rozdała każdemu talerzyk i nożyk plastikowy, którym bardzo ostrożnie kroiliśmy owoce. Jedni na większe kawałki, inni na bardzo drobniutkie. Aby  przyjrzeć się jesieni z bliska wychodziliśmy na spacery i obserwowaliśmy przyrodę i zachowania zwierzątek.

„Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę”

Czytanie dziecku 20 minut dziennie jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Dlatego też  19 października odwiedziła przedszkolaków  Mama Kubusia – pani Krystyna. Dzieci wysłuchały utworów bardzo humorystycznych, które wywołały  uśmiech na ich twarzach.

Dziękujemy i czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników – a dzieciom gratulujemy wspaniałych Rodziców!

„Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę”

10 października swe możliwości narratorskie zaprezentowała Mama Kajtka- pani Karolina, która przygotowała dla dzieci bajkę z morałem. Bajkę bardzo lubianą przez wszystkie dzieci, ponieważ bohaterami opowiadania były dobrze im znane SŁODZIAKI. Pani Karolina przeczytała oscarowo „Bajkę o jeżu Jerzyku” pokazując ilustracje przygód jeża Jerzyka, rysia Rysia, zajęczycy Zuzi, bobra Borysa, sowy Zosi i lisa Lucka.

Dziękujemy

„Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę”

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw. Dlatego rozpoczęliśmy akcję „Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę”, która ma na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem. 21 września odwiedziła nas pani Beata – mama Sebastiana, która przeczytała dzieciom bajki. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem wysłuchały bajek, a także oglądały kolorowe ilustracje, natomiast Sebastian był bardzo dumny ze swojej Mamy.

Dziękujemy