Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

Wydarzenia

 

BIEDRONKI

Rok szkolny 2021/2022

WITAMY I ZAPRASZAMY

01.03.2022

,,DZIEŃ BABCI I DZIADKA”

Dla babci i dla dziadka, życia ile miodu w plastrach!

Niechaj płynie Wam bez dat, niechaj żyją 100 lat, 100 lat!

Biedronki zapraszają na przedstawienie … !

P. Karolak

14.01.2022

,,BAL KARNAWAŁOWY”

 

W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!

Wszędzie sami przebierańcy,

Zorro w czarnej masce tańczy,
I Smerfetka razem z nim,
Nie wiadomo, kto jest kim…

P. Karolak

 

 

22.12.2021

,,Jasełka”

Zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Narodzenia Pańskiego.

Odpoczynku od codziennego zgiełku oraz czasu na chwilę zadumy.

W Nowym Roku wszelkiej pomyślności oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym.

Życzą Biedronki wraz z p. Pauliną.

P. Karolak

06.12.2021

,,Mikołajki”

Święty Mikołaj, to taki Święty,
który przynosi dzieciom prezenty.
I choć to może jedynie bajka,
mieszka podobno gdzieś w Mikołajkach.

Ma tam, jak mówią, domek z ogródkiem,
gdzie spędza chwile wytchnienia krótkie.
Bo choć to męczy go pewnie nieraz,
co dzień dla dzieci prezenty zbiera.

P. Karolak

11.11.2021

,,11 Listopada”

11 listopada dla dzieci jest okazją do rozmów o patriotyzmie.

Święto Niepodległości to dzień, kiedy warto rozmawiać o symbolach narodowych, o tym, co to dla nas znaczy, że mieszkamy w Polsce, czym jest ojczyzna i wolność.

Grupa Biedronek uczciła ten dzień poprzez występ dla Ojczyzny.

P. Karolak

29.10.2021

,,Pamiętamy !”

My również wzięliśmy udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. „Szkoła pamięta”. W sposób szczególny wspomnieliśmy zarówno o naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób nawiązaliśmy do polskiej tradycji świąt zadusznych.

P. Karolak

29.10.2021

,,Dzień dyni”

Dynie małe, dynie duże,

dynie w dole, dynie w górze,

dynie z lewej, dynie z prawej,

dynie kręcą się w zabawie.

P. Karolak

2020/2021

27.05.2021

,,Rodzina – najpiękniejsze słowo świata…”

Drodzy rodzice,

malutkie biedroneczki, mają skrzydełka w kropeczki. Pięknie gościom się kłaniają i na występ z okazji Waszego święta zapraszają …

03.05.2021

,,Święto Konstytucji 3 Maja”

              Ostatnie dni upłynęły nam pod hasłem barw i symboli narodowych.

Wiemy jakie miasto jest stolicą Polski, jak nazywa się najdłuższa rzeka

i skąd wypływa, potrafimy też wymienić symbole narodowe.

Wiemy też co to Konstytucja, ale ciężko nam zapamiętać jej nazwę.

Wspólnie stwierdziliśmy, że dumnie brzmi „Jestem Polakiem”.

Aby uczcić Święto Konstytucji 3 Maja grupa Biedronki odśpiewała dumnie hymn Mazurka Dąbrowskiego

 

 

Zapraszamy galerii ….

 

29.01.2021

,,Dzień Dinozaura”

Dinozaury fascynują dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami. Bywa, że wprowadzą w zakłopotanie dorosłych, odważnie broniących tezy, że ludzie dowiedli swojej wytrwałości obrzucając dinozaury kamieniami. Skąd się wzięły te olbrzymie kręgowce? Dlaczego wyginęły? Dzień Dinozaura w biedronkach to świetna okazja do tego, aby wyjaśnić wiele z tych tajemnic.

P. Karolak

27.01.2021

,,Mali badacze”

„Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż – a zapamiętam,
pozwól mi działać,
a zrozumiem!”

           Dziś dowiedzieliśmy się jak powstają kryształki z wodnego roztworu, poznaliśmy tajemnice powstawania kolorowej soli. Cytryna udowodniła nam, że potrafi przewodzić prąd. To był dzień pełen emocji dla naszych biedroneczek.

P. Karolak

17.02.2021

,,Dzień Kota”

   Dzisiaj (17 lutego) obchodziliśmy nietypowe święto – „Święto kota”.

W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: dorysowując sobie wąsy oraz noski. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy przy muzyce, rozwiązywanie zagadek, a także śpiewanie kocich piosenek.

Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

P. Karolak

12.02.2021

Walentynkowe – LOVE

Walentynki to okazja do okazywania sobie uczuć, to dzień, w którym obdarowujemy się prezencikiem, kartką czy liścikiem. W naszym Przedszkolu bawiliśmy się walentynkowo – dzieci zaśpiewały wszystkim ukochanym osobom piosenkę, a sala przystrojona była serduszkami, zaangażowaniem przygotowywaliśmy niespodzianki. Najważniejsze, że nie zabrakło uśmiechu, bo przecież o w tym chodzi. Wszystkim ten dzień bardzo się podobał – szkoda, że jest tylko raz w roku…

P. Karolak, E. Szczypiór

 Życzymy wszystkim dużo miłości i uśmiechu!

11.12.2020

Bal Karnawałowy

W dniu 11 lutego w Biedroneczkach odbył się Bal Karnawałowy !

           Przedszkolaki przebrane były w barwne i pomysłowe stroje, można było spotkać wróżki, piratów i wielu innych znanych bohaterów bajek. Karnawałowy wystrój sali wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Po zaprezentowaniu przez dzieci strojów karnawałowych rozpoczęły się tańce przy rytmach wesołej muzyki. Tego dnia nie mogło zabraknąć zabaw i konkursów. Wybraliśmy Królową oraz Króla naszego balu 😊

P. Karolak

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ….

07.12.2020

MIKOŁAJKI

Biedronki były BAAARDZO GRZECZNE.  Odwiedził je Święty Mikołaj wraz Elfem, przyniósł prezenty, a dzieci by się odwdzięczyć zaśpiewały mu piosenkę oraz podarowały upominek. Mikołaj bardzo się ucieszył z babeczek i własnoręcznie zrobionej książeczki. Obiecał że je jeszcze odwiedzi w Wigilię Bożego Narodzenia.

E. Szczypiór

 

13.11.2020

MINUTA BRAW DLA PIELĘGNIAREK

Dzisiaj w przedszkolu uczciliśmy burzą oklasków personel medyczny, a w szczególności pielęgniarki za wkład włożony w tak trudnym okresie.

P. Karolak

26.11.2020

DZIEŃ MISIA

Nasze Biedroneczki wesoło się bawiły

i w Dniu Misia maski zrobiły.

P. Karolak

30.11.2020

ANDRZEJKI

Andrzejkowe wróżby znam

Z wosku dziś powróżę wam

Spójrz tu konik a tu kwiatek

A to duży piękny statek

Wróżby bardzo są magiczne

Spełnia się marzenia liczne

W listopadzie ciepło bywa

Magia czarów dziś ożywa.

P. Karolak


BIEDRONKI

Rok szkolny 2019/2020

Dzień Otwarty „Zabawki Recyklingowe”

20 listopada w grupie Biedronki odbył się Dzień Otwarty. Myślą przewodnią tych zajęć stały się twórcze pomysły na stworzenie ciekawych zabawek. Rodzice i dzieci stanęły na wysokości zadania i stworzyły piękne kolorowe małe arcydzieła. Bardzo dziękuję wszystkim za przybycie i zapraszam ponownie.

Spektakl pod tytułem „Titelitury” 

Nasza grupa Biedronki w dniu 22 listopada 2019 była na przedstawieniu pod tytułem „Titelitury” na podstawie baśni braci Grimm. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały teatrzyk, a aktorów nagrodziły gromkimi brawami.


Wakacyjny pociąg

Podczas zakończenia roku „Biedronki” zaprezentowały się w wakacyjnym programie artystycznym oraz zatańczyły tango, a cały występ pokazał talent naszych dzieci i ich muzykalność.

Dzień mamy i taty

Maluchy z dużym entuzjazmem powitały wszystkich rodziców i pięknie dla nich wystąpiły. Nasze księżniczki i rycerze przenieśli wszystkich do dworskich komnat, gdzie odbył się bal z okazji święta Mamy i Taty. A na naszym balu nie zabrakło śpiewu, tańca i pysznej uczty…

Apel Wielkanocny 

Dzieci wystąpiły w świątecznej inscenizacji i „zamieniły się” w wiosenne kwiaty oraz wielkanocne baranki.

„Zapachniało wiosną…”

21 marca wszyscy wspólnie powitaliśmy wiosnę podczas zajęć otwartych, które integrują środowisko rodzinne i przedszkole, ale są też okazją do dobrej zabawy, poobserwowania swej pociechy w grupie rówieśniczej i lepszego poznania zarówno kolegów i koleżanek dziecka, nauczycielek, jak i innych rodziców.

 

 

Walentynki

Słowo „kocham” to jedno z tych, które lubimy słuchać i często powinniśmy je wypowiadać, aby bliskie nam osoby zawsze wiedziały, że są dla nas ważne i wyjątkowe. Dzieci w sposób niepowtarzalny i bezceremonialny potrafią okazywać swoje uczucia, dlatego powinniśmy uczyć się od nich wyrażania miłości i mówienia o niej.

14 lutego to data, kiedy bardziej się zastanawiamy nad magią miłości i sposobami okazywania jej. W przedszkolu również „Biedronki” analizowały ten temat i wzięły udział w dyskusji, ale także świętowały ten dzień po swojemu: bawiąc się i uczestnicząc w grach oraz wyklejając serce, jako symbol miłości.

Królewna Śnieżka” w wykonaniu „Biedronek”

Z okazji „Dnia Babci i Dziadka” maluchy przedstawiły bajkę pt. „Królewna Śnieżka” w zmienionej, bo humorystycznej wersji. Tak więc, w bajce pojawił się królewicz, który szukał ropuchy do pocałowania, macocha, która sama otruła się jabłkiem, czy niegroźny zupełnie gajowy. Nie zabrakło też życzeń i wierszyków dla kochanych babć i dziadków, a na koniec dzieci pięknie zatańczyły z seniorami integracyjny taniec, który wszystkim sprawił wiele radości. Maluchy wręczyły prezenty i laurki, a także miło spędziły czas podczas wspólnego spotkania w gronie najbliższych im osób.

 

Na balu…

O balu karnawałowym dzieci rozmawiały już od kilku dni, dlatego gdy nadszedł ten dzień wszyscy od rana bardzo się cieszyli ze swoich przebrań i podziwiali kostiumy kolegów i koleżanek. A było co podziwiać… Nasze „Biedronki” zamieniły się we: wróżki, Elzy, królowe i księżniczki, góralkę i pszczółkę, a także w: strażaków, policjantów, rycerzy, batmana, koszykarza. Rodzicom, jak zwykle, nie zabrakło twórczej inwencji. Maluchy bawiły się na parkiecie znakomicie i chętnie śpiewały przeboje ostatniego roku.

„Wśród nocnej ciszy…”

Ostatni tydzień przed Świętami upłynął nam na przygotowaniach do przedstawienia jasełkowego. Wszystko świetnie się udało, a dzieci pięknie odegrały swe role, śpiewały i tańczyły świętując w ten sposób narodzenie małego Dzieciątka. 

Przy okazji zbliżających się świątecznych dni życzymy Państwu wielu radosnych chwil w gronie rodzinnym, a w Nowym Roku dużo zdrowia, radości z dzieci, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i sukcesów w pracy zawodowej.

Serdecznie zapraszamy

na przedstawienie jasełkowe, które odbędzie się

w naszej grupie 20 grudnia o godz. 14.00.

Będzie nam miło gościć Państwa i wspólnie przeżyć wspólne kolędowanie.

 

Nasz Kochany Mikołaju…

6 grudnia odwiedził nas długo oczekiwany gość – Mikołaj, który przybył z daleka, bo aż z Laponii. Dzieci z wielkim entuzjazmem przywitały się ze Świętym oraz skrupulatnie przekonywały, że przez cały rok były grzeczne i w pełni zasługują na prezenty. Po obdarowaniu wszystkich i zaprezentowaniu piosenek przygotowanych przez „Biedronki” nadszedł czas na wspólną zabawę. Okazało się, że pomimo dojrzałego wieku i długiej podróży nasz przybysz jest wulkanem energii i potrafił dotrzymać kroku przedszkolakom podczas wszystkich ćwiczeń i pomysłów. Niestety dobre chwile trwają krótko, dlatego Mikołaj musiał się z nami pożegnać, ale obiecał niebawem odwiedzić dzieci w Święta. Trzymamy Go za słowo…

Andrzejki

Biedronki” poznawały tradycje andrzejkowe, a najpopularniejszą ich formą są oczywiście wróżby, których i u nas nie zabrakło. Dzieci m.in.: rzucały pieniążki do miski z wodą, losowały serduszka z imionami i karteczki z zawodami oraz dowiedziały się co ich spotka w przyszłości. Maluchy integrowały się podczas wspólnych tańców i zabaw, a na koniec wykonały „magiczne” kapelusze czarownicy.

Zajęcia otwarte

Tym razem zajęcia rozpoczęła Pani Kasia, która zaprezentowała wraz z dziećmi bogaty repertuar piosenek i zabaw anglojęzycznych. Następnie maluchy bawiły się z rodzicami przy temacie: „W świecie zwierząt”. Były zabawy: z dzieleniem na sylaby, liczeniem, z dopasowywaniem nazw do obrazków oraz kształtujące orientację przestrzenną. Jednak nadrzędnym celem zajęć jest integracja dzieci i rodziców oraz mile spędzony czas 🙂