Wycieczki

BIEDRONKI

Rok szkolny 2020/2021

 

 


BIEDRONKI

Rok szkolny 2019/2020

WYCIECZKA DO WOŁOMINA

FABRYKA BOMBEK

30.10.2019r

Każdy wie jakie święto kochają najbardziej dzieci!

My wyruszyliśmy by go poszukać.

Może gdzieś jest już Święty Mikołaj?

Kto szuka nie błądzi, nasze dzielne przedszkolaki wszędzie go znajdą nawet w Fabryce Bombek, tam właśnie Święty Mikołaj jego żona, Elfy i babcia Jadzia zajęci byli wykonywaniem pięknych szklanych ozdób choinkowych. Razem z Świętym Mikołajem zwiedziliśmy fabrykę, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznaliśmy się z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowej bombki. Żona Świętego Mikołaja uraczyła nas pysznym poczęstunkiem, a babcia Jadzia zabrała dzieci na warsztaty na których miały okazję wykonać własnoręcznie bombki.

Wiszą na choince bombki kolorowe
Całe pozłacane, posrebrzane, brokatowe
Dzieci się w nich przeglądają
A rodzice je wieszają

Zapraszamy – zobaczcie z nami.

Podróż minęła szybko, a dobry humor nas nie opuszczał.

Nasze poszukiwania Świętego Mikołaja nie trwały długo, a na dowód że istnieje mamy zdjęcia. Zaczynamy więc zwiedzanie.

A teraz czas na warsztaty z babcią Jadzią i Elfami.

Jeszcze tylko poczęstunek u Pani Mikołajowej.

Teraz czas na pożegnanie ciężko mam się rozstawać, ale w domu czekają na nas stęsknieni rodzice. Pa Pa.

 

 


Biedronki 2017/2018r

Stoi na stacji…

4 czerwca maluchy uczestniczyły w lekcji muzealnej przygotowanej przez pracowników Muzeum Kolei Wąskotorowej, w czasie której dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat działania pociągów i samych lokomotyw. Lekcja okazała się bardzo ciekawa i pouczająca, ale nie mniej istotny i dający wiele radości okazał się pobyt w kolorowej sali zabaw oraz udział w seansie filmowym pt. „Kaczki z gęsiej paczki”. Wszystkie buźki były bez przerwy uśmiechnięte, a dzieci odpoczywały jedynie podczas krótkich przerw na pizzę i picie.

Bliżej przyrody!

Podczas wycieczki do „Zakątku Gongolina” dzieci mogły lepiej poznać wiejskie zwierzęta i gospodarskie zajęcia. „Biedronki” bardzo chętnie lepiły też z gliny, przygotowywały pizzę i degustowały zdrowe soki i koktajle. Z dużą radością bawiły się wspólnie podczas pobytu na placu zabaw, ale też chętnie spędzały czas z bardzo przyjacielskimi „mieszkańcami” zagrody, takimi jak: kozy, owce, konie i kucyki, króliki, kury, kaczki, indyk, ale najbardziej nasze serca podbił, towarzyszący nam wszędzie, piesek Lucky. Wyjazd ten to duża przygoda, ale też aktywnie i zdrowo spędzony czas na świeżym powietrzu, co jest bardzo ważne dla rozwoju naszych dzieci.

Zasłuchani w dźwięki…

Na wycieczkę do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie wybrała się prawie cała grupa, bo 24 osoby. „Biedronki” aktywnie uczestniczyły w zajęciach o pochodzeniu różnych dźwięków oraz same pięknie grały na instrumentach, a nawet je tworzyły. Następnie maluchy, bardzo już zniecierpliwione oczekiwaniem na ulubiony punkt wycieczki, chętnie pożytkowały swą energię podczas zabaw w centrum rozrywki „Hula-Kula”.