Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

Wycieczki

BIEDRONKI

Rok szkolny 2021/2022

 

23.05.2022

,,Wycieczka do Warszawskiego ZOO”

          W słoneczny poniedziałek dzieci pojechały na wycieczkę do Warszawskiego ZOO. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w  ZOO oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych i przyjemne spędzenie czasu. Podczas wyjazdu była piękna pogoda, a dzieciom dopisywały dobre humory. Uczniowie podczas wycieczki mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród nich wiele emocji. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wyjazd okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród Zoologiczny jest nie tylko uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale też skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Podczas czasu wolnego dzieci mogły pobawić się na placu zabaw. Dopełnieniem był pyszny obiad oraz LODY :). Dzieci wróciły do domów troszkę zmęczone, ale  bogatsze o nowe doświadczenia.

P. Karolak

06.04.2022

,,Warsztaty Wielkanocne”

          Kiedy Wielka Noc nastanie,
życzymy Wam na Zmartwychwstanie,
dużo szczęścia i radości,
które niechaj zawsze gości
w dobrym sercu, w jasnej duszy,
niechaj wszystkie zło zagłuszy.

P. Karolak

………………

15.12.2021

,,Warsztaty decoupage”

          Biedronki lubią przygotowania do Świąt i chętnie w nich uczestniczą. Dziś p. Paulina zorganizowała dla swojej grupy warsztaty z tworzenia bombek choinkowych metodą decoupage. Dzieciom sprawiło to wiele radości …. bombki zawisną na choinkach domowych 🙂

P. Karolak

13.12.2021

,,Worek Świętego Mikołaja – teatrzyk”

    

 

P. Karolak

05.11.2021

,,Podbijamy Warszawę”

Biedronki wraz z oddziałem przedszkolnym ze szkoły wybrał się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym etapem wyjazdu były warsztaty kulinarne, gdzie dzieci zapoznały się z procesem przygotowywania pizzy. Dzieci własnoręcznie zrobiły pyszną pizzę z ulubionymi składnikami, a później skosztowały wypieków.

Drugim etapem wycieczki była wystawa, która przybliżyła nam historię załogowych lotów kosmicznych od jego początków do obecnych i planowanych misji. Ta wyjątkowa wystawa powstała we współpracy z NASA oraz muzeum i centrum edukacyjnym Cosmosphere.

P. Karolak

25.10.2021

,,Teatrzyk”

Teatr to miejsce jest niezwykłe,
zaczarowana każda chwila,
kurtyna w górę się unosi
i przedstawienie rozpoczyna.

Na scenie dzieją się historie
wesołe, smutne, zagadkowe,
można do kraju baśni trafić
i poznać światy całkiem nowe.

P. Karolak


BIEDRONKI

Rok szkolny 2019/2020

WYCIECZKA DO WOŁOMINA

FABRYKA BOMBEK

30.10.2019r

Każdy wie jakie święto kochają najbardziej dzieci!

My wyruszyliśmy by go poszukać.

Może gdzieś jest już Święty Mikołaj?

Kto szuka nie błądzi, nasze dzielne przedszkolaki wszędzie go znajdą nawet w Fabryce Bombek, tam właśnie Święty Mikołaj jego żona, Elfy i babcia Jadzia zajęci byli wykonywaniem pięknych szklanych ozdób choinkowych. Razem z Świętym Mikołajem zwiedziliśmy fabrykę, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznaliśmy się z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowej bombki. Żona Świętego Mikołaja uraczyła nas pysznym poczęstunkiem, a babcia Jadzia zabrała dzieci na warsztaty na których miały okazję wykonać własnoręcznie bombki.

Wiszą na choince bombki kolorowe
Całe pozłacane, posrebrzane, brokatowe
Dzieci się w nich przeglądają
A rodzice je wieszają

Zapraszamy – zobaczcie z nami.

Podróż minęła szybko, a dobry humor nas nie opuszczał.

Nasze poszukiwania Świętego Mikołaja nie trwały długo, a na dowód że istnieje mamy zdjęcia. Zaczynamy więc zwiedzanie.

A teraz czas na warsztaty z babcią Jadzią i Elfami.

Jeszcze tylko poczęstunek u Pani Mikołajowej.

Teraz czas na pożegnanie ciężko mam się rozstawać, ale w domu czekają na nas stęsknieni rodzice. Pa Pa.

 

 


Biedronki 2017/2018r

Stoi na stacji…

4 czerwca maluchy uczestniczyły w lekcji muzealnej przygotowanej przez pracowników Muzeum Kolei Wąskotorowej, w czasie której dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat działania pociągów i samych lokomotyw. Lekcja okazała się bardzo ciekawa i pouczająca, ale nie mniej istotny i dający wiele radości okazał się pobyt w kolorowej sali zabaw oraz udział w seansie filmowym pt. „Kaczki z gęsiej paczki”. Wszystkie buźki były bez przerwy uśmiechnięte, a dzieci odpoczywały jedynie podczas krótkich przerw na pizzę i picie.

Bliżej przyrody!

Podczas wycieczki do „Zakątku Gongolina” dzieci mogły lepiej poznać wiejskie zwierzęta i gospodarskie zajęcia. „Biedronki” bardzo chętnie lepiły też z gliny, przygotowywały pizzę i degustowały zdrowe soki i koktajle. Z dużą radością bawiły się wspólnie podczas pobytu na placu zabaw, ale też chętnie spędzały czas z bardzo przyjacielskimi „mieszkańcami” zagrody, takimi jak: kozy, owce, konie i kucyki, króliki, kury, kaczki, indyk, ale najbardziej nasze serca podbił, towarzyszący nam wszędzie, piesek Lucky. Wyjazd ten to duża przygoda, ale też aktywnie i zdrowo spędzony czas na świeżym powietrzu, co jest bardzo ważne dla rozwoju naszych dzieci.

Zasłuchani w dźwięki…

Na wycieczkę do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie wybrała się prawie cała grupa, bo 24 osoby. „Biedronki” aktywnie uczestniczyły w zajęciach o pochodzeniu różnych dźwięków oraz same pięknie grały na instrumentach, a nawet je tworzyły. Następnie maluchy, bardzo już zniecierpliwione oczekiwaniem na ulubiony punkt wycieczki, chętnie pożytkowały swą energię podczas zabaw w centrum rozrywki „Hula-Kula”.