Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

Zajęcia

Pogadanka o szkodliwości ekranów

W ostatnich latach zauważa się negatywny wpływ działania tzw. ekranów – urządzeń cyfrowych typu smartfony, laptopy, telefony, komputery – na rozwój dzieci. Oddział Przedszkolny wziął udział w pogadance na temat ich szkodliwości oraz mądrego, bezpiecznego z nich korzystania. Dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą oraz doświadczeniami. Rozmawialiśmy również o tym, w jaki sposób można aktywnie spędzać czas nawet podczas niekorzystnej pogody.

W poszukiwaniu jesieni 

Jesień to czas obserwacji przyrodniczych, podziwiania zmian zachodzących w przyrodzie oraz zbierania darów natury. Każdego dnia, kiedy pogoda nam sprzyjała, dzieci zbierały w ogrodzie przedszkolnym kolorowe liście, szyszki oraz kasztany – te cieszyły się wśród wszystkich dzieci ogromnym zainteresowaniem, były elementem zabaw w przeliczanie, tworzenie zbiorów, dodawanie oraz odejmowanie. Ze zgromadzonych darów natury dzieci przygotowały kącik przyrody.

Gry i zabawy

Kukiełki do zabaw w teatrzyk, zabawy swobodne na dywanie, wyścigi guzików i nakrętek, zawody w rzucaniu ziarnami dyni do celu. Te i wiele innych zabaw to element naszej codzienności, w czasie których dzieci ćwiczą motorykę małą oraz dużą, wykonują ćwiczenia rozwijające aparat artykulacyjny usprawniający mowę.

Eksperymenty z wodą

Ciekawość dzieci nie zna granic 🙂 Wodne eksperymenty sprawiły, że dzieci zaangażowały się w zajęcia, w trakcie których badały właściwości wody, poszerzyły wiedzę na temat stanów jej skupienia, obserwowały proces wrzenia i parowania, oceniały gdzie jest wody więcej, a gdzie mniej?, stawiały hipotezy, sprawdzały co pływa, a co tonie?

Zajęcia o bezpieczeństwie

Jednym z ważnych tematów, jaki zrealizowaliśmy w ostatnim czasie było nasze bezpieczeństwo. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę oraz świadomość o tak ważnych zawodach jak policjant, ratownik medyczny oraz strażak. Utrwaliły znajomość numerów alarmowych oraz w czasie zabawy trenowały procedurę powiadamiania pod nr 112 sytuacji zagrożenia dla zdrowia oraz życia.

Audycje muzyczno-słowne

Zajęcia z Panią Bernardetą cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, które polubiły nową ciocię oraz z dużym entuzjazmem biorą w nich udział, śpiewają, tańczą oraz rozwiązują zagadki muzyczne.

Dar Serca

Przedszkolaki zaangażowały się w zbiórkę środków w ramach akcji społecznej „Dar Serca” zorganizowanej przez Gminę Baranów, chętnie wrzucały do puszki przyniesione pieniądze.

Spotkanie z funkcjonariuszami policji

We wrześniu podczas wyjścia przedszkolaków na plac zabaw miało miejsce spontaniczne spotkanie z funkcjonariuszami policji.

Międzynarodowy Dzień Kropki

Dzieci tego dnia m.in. poznały wiersz o przygodach Kropki, wyszukiwały spośród zgromadzonych w sali przedmiotów takich, które mają kształt kropki lub kropkę zawierają, tworzyły zbiory wg własnych pomysłów. Przedszkolaki przy użyciu farb stworzyły prace plastyczne malowane paluszkami.

Dzieci uczęszczające do Oddziału Przedszkolnego w trakcie codziennych zajęć przedszkolnych realizują założenia podstawy programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.  

Założeniem wychowania przedszkolnego jest realizacja celów opiekuńczych, wychowawczych i dydaktycznych, rozwój obszarów fizycznego, społecznego, emocjonalnego oraz poznawczego. Nasz plan dnia zakłada zabawy swobodne w kącikach tematycznych, powitanki, poranne ćwiczenia fizyczne oraz gimnastykę. Zajęcia dydaktyczne to m.in. poszerzanie wiedzy przedszkolaków w różnych dziedzinach życia, przygotowanie do nauki czytania i pisania poprzez gry i zabawy. W miarę sprzyjających warunków atmosferycznych organizowane są wyjścia na plac zabaw, do ogrodu przedszkolnego oraz spacery po okolicy przedszkola. Dzieci uczęszczają na zajęcia z języka angielskiego oraz religię. Zajęcia dodatkowe w tym roku szkolnym to zajęcia z ceramiki, audycje muzyczno-słuchowe, mały konstruktor oraz zajęcia matematyczne.

↑  Rok szkolny 2021/2022 

 

 

 

 

 

 

Nasze zajęcia i zabawy.

Zajęcia i zabawy zimowe.

 

 

Kilka zdjęcia z ostatnich dwóch tygodni.

 

 

Zdjęcia z DNIA PLUSZOWEGO MISIA,  ANDRZEJEK i różnych zajęć

Zajęcia z ostatnich dwóch tygodni.

 

Kilka zdjęć z ostatnich zajęć.

 

 

Zdjęcia z bieżącego tygodnia.

Drodzy Rodzice,

Nasza grupa bierze udział w  Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Zabawa sztuką”. 

Autor projektu: Dagmara Drabik

Celami projektu są m.in. :

 • tworzenie przez nauczycieli warunków do twórczej aktywności dzieci w procesie zabawy,
 • wprowadzenie dzieci w świat sztuki o charakterze lokalnym, ogólnopolskim, europejskim i światowym,
 • zapoznanie z wybranymi dziełami i ich twórcami,
 • rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno,
 • rozwijanie postawy twórczej dzieci z jej nieodłącznymi atrybutami tj. kreatywnością, innowacyjnością,
 • zapoznanie z różnorodnymi technikami plastycznymi,
 • kształtowanie umiejętności rozumienia i interpretowania pojęć przy wykorzystaniu obrazów,
 • doskonalenie umiejętności swobodnej wypowiedzi, w tym wyrażania odczuć związanych z odbiorem sztuki,
 • kształtowanie orientacji przestrzennej,
 • rozwijanie zainteresowań światem przyrody poprzez wykorzystywanie dzieł sztuki,
 • doskonalenie umiejętności konstrukcyjnych,
 • rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci oraz nauczycieli, w tym zainteresowań związanych z kodowaniem i programowaniem,
 • wspomaganie rozwoju dzieci,
 • odkrywanie dziecięcych talentów,
 • budowanie więzi w grupie przedszkolnej,
 • rozwijanie wiary we własne możliwości,
 • rozwijanie kreatywności, krytycznego myślenia oraz umiejętności rozwiązywania sytuacji problemowych.

 

Poniżej zdjęcia z ubiegłego tygodnia.

Drodzy rodzice, poniżej kilka zdjęć naszych zajęć i prac dzieci.

ROK SZKOLNY 2020/2021

Drodzy Rodzice,

Poniżej załączam propozycje zabaw i aktywności dla dzieci oraz materiały do samodzielnego wydruku.

szlaczki-l-10

grafomotoryka-motyl-02

źródło: http://bystredziecko.pl/szlaczki-dla-przedszkolakow/

Zabawy-edukacyjne-ze-skarpetkami

wzory_zapakowe

pisanka-jajko-do-wyklejania

NAUKA-CZYTANIAdoc

źródło: https://mojedziecikreatywnie.pl/pobieranie/

https://www.wsip.pl/oferta/cykle/wychowanie-przedszkolne/

 

Zachęcam do wykonywania prac plastycznych i technicznych (wycinania, wyklejania, malowania, rysowania), a także do ćwiczeń manipulacyjnych (np. wiązanie sznurowadeł) oraz do samodzielnego pisani i czytania, głosowania,  przeliczania.

Dzieciom, które uczęszczają na terapię logopedyczną, pani logopeda zaleca codzienne kilkuminutowe utrwalenie dotychczasowych ćwiczeń i dokończenie zaległych prac (kolorowanie i wyklejanie materiału do zeszytu).

Życzę Państwu oraz dzieciom dużo zdrówka oraz owocnej pracy i zabawy. Mam nadzieję, że niebawem spotkamy się w przedszkolu.

Pozdrawiam

Dorota Bańkowska

 

 

W Grudniu nasze przedszkole odwiedził Św. Mikołaj, ubieraliśmy wspólnie choinkę oraz przygotowywaliśmy się do Jasełek, a także wzięliśmy udział w projekcie „Na straży przyrody”.  Styczeń to czas, w którym przedszkolaki uczyły się piosenek i wierszy, aby uczcić jedno z ważniejszych uroczystości „Dzień Babci i Dziadka”.  Na początku marca pojechaliśmy na spektakl pt. „Pinokio” do CK w Grodzisku Maz.

LISTOPAD

W listopadzie obchodziliśmy „Narodowe Święto Niepodległości”, „Dzień Dyni”, Dzień Pluszowego Misia” oraz Andrzejki.

Odbyły się zajęcia otwarte pt. „Pracowite pszczółki” (zdjęcia w zakładce wydarzenia) oraz testowaliśmy nowy plac zabaw 🙂

 

WRZESIEŃ i PAŹDZIERNIK

Nasza grupa we wrześniu i w październiku brała udział w projekcie ” Z książką na start”, w tym celu odwiedziliśmy Gminną Bibliotekę w Golach. Uroczyście obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka oraz Światowy Dzień Drzewa. Razem z grupą „Motylki” udaliśmy się na wycieczkę do sali zabaw i na warsztaty kulinarne do Pruszkowa.

NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020

Policyjny radiowóz

W przedszkolu gościliśmy funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Jaktorowie, którzy przeprowadzili profilaktyczną lekcję z zakresu przepisów ruchu drogowego. Jednak najwięcej emocji wzbudził radiowóz i jego wyposażenie…

Pieczenie pierników

W okresie przedświątecznym „Pszczółki” zawinęły rękawy i wzięły się za świąteczne wypieki, które zresztą udały się wyśmienicie.

Zdrowe kanapki

W celu przekonania przedszkolaków do tego, żeby chętniej sięgały po warzywa i owoce, dzieci same przygotowywały i komponowały kanapki, które nie dość, że wyglądały kolorowo, to smakowały wyśmienicie…

Nadeszła jesień”

Wraz z nadejściem jesieni dzieci stworzyły piękne twórcze prace plastyczne, a jesienne zbiory posłużyły nam jako materiał matematyczny, a także do zabaw tematycznych np. „Zgaduj zgadula” czy „ciepło-zimno”.

Smaczna sałatka

„Pszczółki” samodzielnie przygotowywały pyszną zdrową sałatkę, a przy okazji ćwiczyły umiejętności posługiwania się sztućcami.