Zajęcia
Pogadanka o szkodliwości ekranów
W ostatnich latach zauważa się negatywny wpływ działania tzw. ekranów – urządzeń cyfrowych typu smartfony, laptopy, telefony, komputery – na rozwój dzieci. Oddział Przedszkolny wziął udział w pogadance na temat ich szkodliwości oraz mądrego, bezpiecznego z nich korzystania. Dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą oraz doświadczeniami. Rozmawialiśmy również o tym, w jaki sposób można aktywnie spędzać czas nawet podczas niekorzystnej pogody.
W poszukiwaniu jesieni
Jesień to czas obserwacji przyrodniczych, podziwiania zmian zachodzących w przyrodzie oraz zbierania darów natury. Każdego dnia, kiedy pogoda nam sprzyjała, dzieci zbierały w ogrodzie przedszkolnym kolorowe liście, szyszki oraz kasztany – te cieszyły się wśród wszystkich dzieci ogromnym zainteresowaniem, były elementem zabaw w przeliczanie, tworzenie zbiorów, dodawanie oraz odejmowanie. Ze zgromadzonych darów natury dzieci przygotowały kącik przyrody.
Gry i zabawy
Kukiełki do zabaw w teatrzyk, zabawy swobodne na dywanie, wyścigi guzików i nakrętek, zawody w rzucaniu ziarnami dyni do celu. Te i wiele innych zabaw to element naszej codzienności, w czasie których dzieci ćwiczą motorykę małą oraz dużą, wykonują ćwiczenia rozwijające aparat artykulacyjny usprawniający mowę.
Eksperymenty z wodą
Ciekawość dzieci nie zna granic 🙂 Wodne eksperymenty sprawiły, że dzieci zaangażowały się w zajęcia, w trakcie których badały właściwości wody, poszerzyły wiedzę na temat stanów jej skupienia, obserwowały proces wrzenia i parowania, oceniały gdzie jest wody więcej, a gdzie mniej?, stawiały hipotezy, sprawdzały co pływa, a co tonie?
Zajęcia o bezpieczeństwie
Jednym z ważnych tematów, jaki zrealizowaliśmy w ostatnim czasie było nasze bezpieczeństwo. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę oraz świadomość o tak ważnych zawodach jak policjant, ratownik medyczny oraz strażak. Utrwaliły znajomość numerów alarmowych oraz w czasie zabawy trenowały procedurę powiadamiania pod nr 112 sytuacji zagrożenia dla zdrowia oraz życia.
Audycje muzyczno-słowne
Zajęcia z Panią Bernardetą cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, które polubiły nową ciocię oraz z dużym entuzjazmem biorą w nich udział, śpiewają, tańczą oraz rozwiązują zagadki muzyczne.
Dar Serca
Przedszkolaki zaangażowały się w zbiórkę środków w ramach akcji społecznej „Dar Serca” zorganizowanej przez Gminę Baranów, chętnie wrzucały do puszki przyniesione pieniądze.
Spotkanie z funkcjonariuszami policji
We wrześniu podczas wyjścia przedszkolaków na plac zabaw miało miejsce spontaniczne spotkanie z funkcjonariuszami policji.
Międzynarodowy Dzień Kropki
Dzieci tego dnia m.in. poznały wiersz o przygodach Kropki, wyszukiwały spośród zgromadzonych w sali przedmiotów takich, które mają kształt kropki lub kropkę zawierają, tworzyły zbiory wg własnych pomysłów. Przedszkolaki przy użyciu farb stworzyły prace plastyczne malowane paluszkami.
Dzieci uczęszczające do Oddziału Przedszkolnego w trakcie codziennych zajęć przedszkolnych realizują założenia podstawy programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.
Założeniem wychowania przedszkolnego jest realizacja celów opiekuńczych, wychowawczych i dydaktycznych, rozwój obszarów fizycznego, społecznego, emocjonalnego oraz poznawczego. Nasz plan dnia zakłada zabawy swobodne w kącikach tematycznych, powitanki, poranne ćwiczenia fizyczne oraz gimnastykę. Zajęcia dydaktyczne to m.in. poszerzanie wiedzy przedszkolaków w różnych dziedzinach życia, przygotowanie do nauki czytania i pisania poprzez gry i zabawy. W miarę sprzyjających warunków atmosferycznych organizowane są wyjścia na plac zabaw, do ogrodu przedszkolnego oraz spacery po okolicy przedszkola. Dzieci uczęszczają na zajęcia z języka angielskiego oraz religię. Zajęcia dodatkowe w tym roku szkolnym to zajęcia z ceramiki, audycje muzyczno-słuchowe, mały konstruktor oraz zajęcia matematyczne.
↑ Rok szkolny 2021/2022 ↑
Nasze zajęcia i zabawy.
Zajęcia i zabawy zimowe.
Kilka zdjęcia z ostatnich dwóch tygodni.
Zdjęcia z DNIA PLUSZOWEGO MISIA, ANDRZEJEK i różnych zajęć
Zajęcia z ostatnich dwóch tygodni.
Kilka zdjęć z ostatnich zajęć.
Zdjęcia z bieżącego tygodnia.
Drodzy Rodzice,
Nasza grupa bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Zabawa sztuką”.
Autor projektu: Dagmara Drabik
Celami projektu są m.in. :
- tworzenie przez nauczycieli warunków do twórczej aktywności dzieci w procesie zabawy,
- wprowadzenie dzieci w świat sztuki o charakterze lokalnym, ogólnopolskim, europejskim i światowym,
- zapoznanie z wybranymi dziełami i ich twórcami,
- rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno,
- rozwijanie postawy twórczej dzieci z jej nieodłącznymi atrybutami tj. kreatywnością, innowacyjnością,
- zapoznanie z różnorodnymi technikami plastycznymi,
- kształtowanie umiejętności rozumienia i interpretowania pojęć przy wykorzystaniu obrazów,
- doskonalenie umiejętności swobodnej wypowiedzi, w tym wyrażania odczuć związanych z odbiorem sztuki,
- kształtowanie orientacji przestrzennej,
- rozwijanie zainteresowań światem przyrody poprzez wykorzystywanie dzieł sztuki,
- doskonalenie umiejętności konstrukcyjnych,
- rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci oraz nauczycieli, w tym zainteresowań związanych z kodowaniem i programowaniem,
- wspomaganie rozwoju dzieci,
- odkrywanie dziecięcych talentów,
- budowanie więzi w grupie przedszkolnej,
- rozwijanie wiary we własne możliwości,
- rozwijanie kreatywności, krytycznego myślenia oraz umiejętności rozwiązywania sytuacji problemowych.
Poniżej zdjęcia z ubiegłego tygodnia.
Drodzy rodzice, poniżej kilka zdjęć naszych zajęć i prac dzieci.
ROK SZKOLNY 2020/2021
Drodzy Rodzice,
Poniżej załączam propozycje zabaw i aktywności dla dzieci oraz materiały do samodzielnego wydruku.
źródło: http://bystredziecko.pl/szlaczki-dla-przedszkolakow/
Zabawy-edukacyjne-ze-skarpetkami
źródło: https://mojedziecikreatywnie.pl/pobieranie/
https://www.wsip.pl/oferta/cykle/wychowanie-przedszkolne/
Zachęcam do wykonywania prac plastycznych i technicznych (wycinania, wyklejania, malowania, rysowania), a także do ćwiczeń manipulacyjnych (np. wiązanie sznurowadeł) oraz do samodzielnego pisani i czytania, głosowania, przeliczania.
Dzieciom, które uczęszczają na terapię logopedyczną, pani logopeda zaleca codzienne kilkuminutowe utrwalenie dotychczasowych ćwiczeń i dokończenie zaległych prac (kolorowanie i wyklejanie materiału do zeszytu).
Życzę Państwu oraz dzieciom dużo zdrówka oraz owocnej pracy i zabawy. Mam nadzieję, że niebawem spotkamy się w przedszkolu.
Pozdrawiam
Dorota Bańkowska
W Grudniu nasze przedszkole odwiedził Św. Mikołaj, ubieraliśmy wspólnie choinkę oraz przygotowywaliśmy się do Jasełek, a także wzięliśmy udział w projekcie „Na straży przyrody”. Styczeń to czas, w którym przedszkolaki uczyły się piosenek i wierszy, aby uczcić jedno z ważniejszych uroczystości „Dzień Babci i Dziadka”. Na początku marca pojechaliśmy na spektakl pt. „Pinokio” do CK w Grodzisku Maz.
LISTOPAD
W listopadzie obchodziliśmy „Narodowe Święto Niepodległości”, „Dzień Dyni”, Dzień Pluszowego Misia” oraz Andrzejki.
Odbyły się zajęcia otwarte pt. „Pracowite pszczółki” (zdjęcia w zakładce wydarzenia) oraz testowaliśmy nowy plac zabaw 🙂
WRZESIEŃ i PAŹDZIERNIK
Nasza grupa we wrześniu i w październiku brała udział w projekcie ” Z książką na start”, w tym celu odwiedziliśmy Gminną Bibliotekę w Golach. Uroczyście obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka oraz Światowy Dzień Drzewa. Razem z grupą „Motylki” udaliśmy się na wycieczkę do sali zabaw i na warsztaty kulinarne do Pruszkowa.
NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020
Policyjny radiowóz
W przedszkolu gościliśmy funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Jaktorowie, którzy przeprowadzili profilaktyczną lekcję z zakresu przepisów ruchu drogowego. Jednak najwięcej emocji wzbudził radiowóz i jego wyposażenie…
Pieczenie pierników
W okresie przedświątecznym „Pszczółki” zawinęły rękawy i wzięły się za świąteczne wypieki, które zresztą udały się wyśmienicie.
Zdrowe kanapki
W celu przekonania przedszkolaków do tego, żeby chętniej sięgały po warzywa i owoce, dzieci same przygotowywały i komponowały kanapki, które nie dość, że wyglądały kolorowo, to smakowały wyśmienicie…
„Nadeszła jesień”
Wraz z nadejściem jesieni dzieci stworzyły piękne twórcze prace plastyczne, a jesienne zbiory posłużyły nam jako materiał matematyczny, a także do zabaw tematycznych np. „Zgaduj zgadula” czy „ciepło-zimno”.
Smaczna sałatka
„Pszczółki” samodzielnie przygotowywały pyszną zdrową sałatkę, a przy okazji ćwiczyły umiejętności posługiwania się sztućcami.