Wydarzenia

 

BIEDRONKI

Rok szkolny 2020/2021

WITAMY I ZAPRASZAMY

07.12.2020

MIKOŁAJKI

Biedronki były BAAARDZO GRZECZNE.  Odwiedził je Święty Mikołaj wraz Elfem, przyniósł prezenty, a dzieci by się odwdzięczyć zaśpiewały mu piosenkę oraz podarowały upominek. Mikołaj bardzo się ucieszył z babeczek i własnoręcznie zrobionej książeczki. Obiecał że je jeszcze odwiedzi w Wigilię Bożego Narodzenia.

 

13.11.2020

MINUTA BRAW DLA PIELĘGNIAREK

Dzisiaj w przedszkolu uczciliśmy burzą oklasków personel medyczny, a w szczególności pielęgniarki za wkład włożony w tak trudnym okresie.

26.11.2020

DZIEŃ MISIA

Nasze Biedroneczki wesoło się bawiły

i w Dniu Misia maski zrobiły.

30.11.2020

ANDRZEJKI

Andrzejkowe wróżby znam

Z wosku dziś powróżę wam

Spójrz tu konik a tu kwiatek

A to duży piękny statek

Wróżby bardzo są magiczne

Spełnia się marzenia liczne

W listopadzie ciepło bywa

Magia czarów dziś ożywa


BIEDRONKI

Rok szkolny 2019/2020

Dzień Otwarty „Zabawki Recyklingowe”

20 listopada w grupie Biedronki odbył się Dzień Otwarty. Myślą przewodnią tych zajęć stały się twórcze pomysły na stworzenie ciekawych zabawek. Rodzice i dzieci stanęły na wysokości zadania i stworzyły piękne kolorowe małe arcydzieła. Bardzo dziękuję wszystkim za przybycie i zapraszam ponownie.

Spektakl pod tytułem „Titelitury” 

Nasza grupa Biedronki w dniu 22 listopada 2019 była na przedstawieniu pod tytułem „Titelitury” na podstawie baśni braci Grimm. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały teatrzyk, a aktorów nagrodziły gromkimi brawami.


Wakacyjny pociąg

Podczas zakończenia roku „Biedronki” zaprezentowały się w wakacyjnym programie artystycznym oraz zatańczyły tango, a cały występ pokazał talent naszych dzieci i ich muzykalność.

Dzień mamy i taty

Maluchy z dużym entuzjazmem powitały wszystkich rodziców i pięknie dla nich wystąpiły. Nasze księżniczki i rycerze przenieśli wszystkich do dworskich komnat, gdzie odbył się bal z okazji święta Mamy i Taty. A na naszym balu nie zabrakło śpiewu, tańca i pysznej uczty…

Apel Wielkanocny 

Dzieci wystąpiły w świątecznej inscenizacji i „zamieniły się” w wiosenne kwiaty oraz wielkanocne baranki.

„Zapachniało wiosną…”

21 marca wszyscy wspólnie powitaliśmy wiosnę podczas zajęć otwartych, które integrują środowisko rodzinne i przedszkole, ale są też okazją do dobrej zabawy, poobserwowania swej pociechy w grupie rówieśniczej i lepszego poznania zarówno kolegów i koleżanek dziecka, nauczycielek, jak i innych rodziców.

 

 

Walentynki

Słowo „kocham” to jedno z tych, które lubimy słuchać i często powinniśmy je wypowiadać, aby bliskie nam osoby zawsze wiedziały, że są dla nas ważne i wyjątkowe. Dzieci w sposób niepowtarzalny i bezceremonialny potrafią okazywać swoje uczucia, dlatego powinniśmy uczyć się od nich wyrażania miłości i mówienia o niej.

14 lutego to data, kiedy bardziej się zastanawiamy nad magią miłości i sposobami okazywania jej. W przedszkolu również „Biedronki” analizowały ten temat i wzięły udział w dyskusji, ale także świętowały ten dzień po swojemu: bawiąc się i uczestnicząc w grach oraz wyklejając serce, jako symbol miłości.

Królewna Śnieżka” w wykonaniu „Biedronek”

Z okazji „Dnia Babci i Dziadka” maluchy przedstawiły bajkę pt. „Królewna Śnieżka” w zmienionej, bo humorystycznej wersji. Tak więc, w bajce pojawił się królewicz, który szukał ropuchy do pocałowania, macocha, która sama otruła się jabłkiem, czy niegroźny zupełnie gajowy. Nie zabrakło też życzeń i wierszyków dla kochanych babć i dziadków, a na koniec dzieci pięknie zatańczyły z seniorami integracyjny taniec, który wszystkim sprawił wiele radości. Maluchy wręczyły prezenty i laurki, a także miło spędziły czas podczas wspólnego spotkania w gronie najbliższych im osób.

 

Na balu…

O balu karnawałowym dzieci rozmawiały już od kilku dni, dlatego gdy nadszedł ten dzień wszyscy od rana bardzo się cieszyli ze swoich przebrań i podziwiali kostiumy kolegów i koleżanek. A było co podziwiać… Nasze „Biedronki” zamieniły się we: wróżki, Elzy, królowe i księżniczki, góralkę i pszczółkę, a także w: strażaków, policjantów, rycerzy, batmana, koszykarza. Rodzicom, jak zwykle, nie zabrakło twórczej inwencji. Maluchy bawiły się na parkiecie znakomicie i chętnie śpiewały przeboje ostatniego roku.

„Wśród nocnej ciszy…”

Ostatni tydzień przed Świętami upłynął nam na przygotowaniach do przedstawienia jasełkowego. Wszystko świetnie się udało, a dzieci pięknie odegrały swe role, śpiewały i tańczyły świętując w ten sposób narodzenie małego Dzieciątka. 

Przy okazji zbliżających się świątecznych dni życzymy Państwu wielu radosnych chwil w gronie rodzinnym, a w Nowym Roku dużo zdrowia, radości z dzieci, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i sukcesów w pracy zawodowej.

Serdecznie zapraszamy

na przedstawienie jasełkowe, które odbędzie się

w naszej grupie 20 grudnia o godz. 14.00.

Będzie nam miło gościć Państwa i wspólnie przeżyć wspólne kolędowanie.

 

Nasz Kochany Mikołaju…

6 grudnia odwiedził nas długo oczekiwany gość – Mikołaj, który przybył z daleka, bo aż z Laponii. Dzieci z wielkim entuzjazmem przywitały się ze Świętym oraz skrupulatnie przekonywały, że przez cały rok były grzeczne i w pełni zasługują na prezenty. Po obdarowaniu wszystkich i zaprezentowaniu piosenek przygotowanych przez „Biedronki” nadszedł czas na wspólną zabawę. Okazało się, że pomimo dojrzałego wieku i długiej podróży nasz przybysz jest wulkanem energii i potrafił dotrzymać kroku przedszkolakom podczas wszystkich ćwiczeń i pomysłów. Niestety dobre chwile trwają krótko, dlatego Mikołaj musiał się z nami pożegnać, ale obiecał niebawem odwiedzić dzieci w Święta. Trzymamy Go za słowo…

Andrzejki

Biedronki” poznawały tradycje andrzejkowe, a najpopularniejszą ich formą są oczywiście wróżby, których i u nas nie zabrakło. Dzieci m.in.: rzucały pieniążki do miski z wodą, losowały serduszka z imionami i karteczki z zawodami oraz dowiedziały się co ich spotka w przyszłości. Maluchy integrowały się podczas wspólnych tańców i zabaw, a na koniec wykonały „magiczne” kapelusze czarownicy.

Zajęcia otwarte

Tym razem zajęcia rozpoczęła Pani Kasia, która zaprezentowała wraz z dziećmi bogaty repertuar piosenek i zabaw anglojęzycznych. Następnie maluchy bawiły się z rodzicami przy temacie: „W świecie zwierząt”. Były zabawy: z dzieleniem na sylaby, liczeniem, z dopasowywaniem nazw do obrazków oraz kształtujące orientację przestrzenną. Jednak nadrzędnym celem zajęć jest integracja dzieci i rodziców oraz mile spędzony czas 🙂