Wycieczki

Stoi na stacji…

4 czerwca maluchy uczestniczyły w lekcji muzealnej przygotowanej przez pracowników Muzeum Kolei Wąskotorowej, w czasie której dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat działania pociągów i samych lokomotyw. Lekcja okazała się bardzo ciekawa i pouczająca, ale nie mniej istotny i dający wiele radości okazał się pobyt w kolorowej sali zabaw oraz udział w seansie filmowym pt. „Kaczki z gęsiej paczki”. Wszystkie buźki były bez przerwy uśmiechnięte, a dzieci odpoczywały jedynie podczas krótkich przerw na pizzę i picie.

Bliżej przyrody!

Podczas wycieczki do „Zakątku Gongolina” dzieci mogły lepiej poznać wiejskie zwierzęta i gospodarskie zajęcia. „Biedronki” bardzo chętnie lepiły też z gliny, przygotowywały pizzę i degustowały zdrowe soki i koktajle. Z dużą radością bawiły się wspólnie podczas pobytu na placu zabaw, ale też chętnie spędzały czas z bardzo przyjacielskimi „mieszkańcami” zagrody, takimi jak: kozy, owce, konie i kucyki, króliki, kury, kaczki, indyk, ale najbardziej nasze serca podbił, towarzyszący nam wszędzie, piesek Lucky. Wyjazd ten to duża przygoda, ale też aktywnie i zdrowo spędzony czas na świeżym powietrzu, co jest bardzo ważne dla rozwoju naszych dzieci.

Zasłuchani w dźwięki…

Na wycieczkę do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie wybrała się prawie cała grupa, bo 24 osoby. „Biedronki” aktywnie uczestniczyły w zajęciach o pochodzeniu różnych dźwięków oraz same pięknie grały na instrumentach, a nawet je tworzyły. Następnie maluchy, bardzo już zniecierpliwione oczekiwaniem na ulubiony punkt wycieczki, chętnie pożytkowały swą energię podczas zabaw w centrum rozrywki „Hula-Kula”.