Zajęcia

DRODZY RODZICE

  • Przypominamy, iż na zebraniu została ustalona składka klasowa w wysokości 10 zł.

Pieniążki wpłacamy do Pań z grupy ,,Smerfy”

  • W piątek 24 maja (Dzień Mamy i Taty) prosimy, aby dzieci przyniosły stroje na przebranie:

    – dziewczynki: białe rajstopy i biała bluzka/koszula

    – chłopcy: biała koszula/bluzka i ciemne spodnie

UWAGA: stroje przynosimy rano do sali, koniecznie w podpisanych torbach.

Dziękujemy 🙂

PIOSENKA  – JĘZYK ANGIELSKI

Poniżej znajduje się link do piosenki, której dzieci uczą się na zajęciach z języka angielskiego.

DRODZY RODZICE!!!

W PONIEDZIAŁEK 1 KWIETNIA WYCIECZKA DO WARSZAWY

Tego dnia dzieci zjedzą śniadanie o 7:15.

Wyjazd ok. 8:00 – 8:10. Powrót ok. 15:30.

Bardzo prosimy, aby dzieci zabrały ze sobą plecaki (podpisane lub oznaczone imieniem dziecka),

a w nich komplet ubrań na przebranie. Prowiant, napoje

i podwieczorek dzieci mają zapewnione przez catering (zamiast obiadu).

***

PIOSENKA – MASZERUJE WIOSNA

Bardzo prosimy, aby dzieci słuchały w domu poniższej piosenki 🙂

Poznajemy zawód sprzedawcy

W marcu dzieci odwiedziły pobliski sklep. Poznały tajniki pracy sprzedawcy. Zapoznały się z asortymentem i wyposażeniem sklepu. Chętne dzieci mogły również stanąć za sklepową ladą. Z uśmiechami na twarzach i wielką torebką cukierków (prezentem od Pani sprzedawczyni) wrócili do przedszkola.

 

 

UWAGA!!!

WAŻNA INFORMACJA W ZAKŁADCE WYCIECZKI 🙂

CO PŁYWA, CO TONIE?

Dziś kolejny dzień doświadczeń. Tym razem omawialiśmy różne pojazdy pływające. Bardzo pomocne okazały się zabawki, które dzieci przyniosły  z domu. ,,Smerfy” sprawdzały również, która  rzecz  pływa, a która tonie. Potem trzeba było się zastanowić dlaczego tak jest. Na zakończenie zajęć dzieci wykorzystując min. łupinki orzecha wykonały własne łódki 🙂

KOLORY WODY

Tego dnia dzieci z grupy ,,Smerfy” min. utrwaliły nazwy kolorów podstawowych. Zabawa polegała na dodawaniu do wody poszczególnych kolorów farb. Im więcej farby, tym kolor bardziej intensywny 🙂 Istne czary!!!  Poprzez zabawy badawcze mogły zobaczyć na czym polega mieszanie barw. Do próbek z wodą dzieci dodawały dany kolor farby, a potem kolejny, wszystko po to, aby przekonać się, że w połączeniu dwóch odpowiednich kolorów można uzyskać trzeci kolor 🙂

LISTOPAD / GRUDZIEŃ

 

PAŹDZIERNIK

       Za nami już kolejny miesiąc… W październiku grupa ,,Smerfy” aktywnie spędzała czas na zajęciach. Dzieci rozróżniały i nazywały różne warzywa. Poznały budowę warzyw korzeniowych i nazywały jadalne ich części. Poznały przepis na popularną zupę pomidorową. Nauczyły się jakie są prawidłowe nawyki żywieniowe. ,,Smerfy” poznały zastosowanie różnego rodzaju kół. Nazywały kolory sygnalizatora świetlnego, poznały znaczenie sygnalizatora i pasów na przejściu dla pieszych. Poznały przeznaczenie i rolę pojazdów ratowniczych, a także numer alarmowy 112. Poznały budowę drzewa, a przebywając na świeżym powietrzu podziwiały różne  rodzaje drzew i ich owoce oraz kolorowe liście. Pod kierunkiem nauczyciela wykonały kącik przyrodniczy, w którym umieściły dary jesieni. Dzieci dowiedziały się kto mieszka w lesie, a także poznały wybrane grzyby – jadalne i trujące. Wykonały wiele ciekawych prac plastycznych, które można podziwiać zarówno na tablicy jaki i na naszym stoliku wystawowym.

     Niewątpliwie bardzo ważnym momentem w październiku było Pasowanie na Przedszkolaka. ,,Smerfy” rozwijając swoje zainteresowania i zdolności artystyczne przedstawiły Rodzicom występ, który składał się z pięknie recytowanych wierszy, skocznie zaśpiewanych piosenek i radośnie zatańczonego układu tanecznego. Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajduje się w naszej Smerfowej zakładce – Wydarzenia 🙂

WRZESIEŃ

Na początku miesiąca grupa Smerfy poznała teren przedszkola, dzieci dowiedziały się kto pracuje w przedszkolu i do kogo zwrócić się o pomoc. Nauczyły się jak bezpiecznie bawić się w sali i ogrodzie. Dzieci poznały imiona swoich kolegów i koleżanek z grupy.

W trakcie zajęć dzieci korzystały z kredek, farb, różnych materiałów sypkich, słuchały tekstów czytanych przez nauczyciela, uczyły się piosenek, uczestniczyły w zabawach ruchowych w sali i na świeżym powietrzu.

We wrześniu smerfy min. poznały podstawowe barwy, przeliczały w dostępnym zakresie, wykonywały prace plastyczne. Dzieci miały okazję poznać polisensorycznie odmienne faktury. Poznały różne budynki mieszkalne, a także domy zwierząt. Przedszkolaki rozpoznawały i nazywały różne rośliny i zwierzęta, wzbogacając zasób słów. Rozpoznawały za pomocą dotyku, węchu i smaku różne owoce.  Poznały nowy materiał plastyczny – masę solną. Poprzez różne zabawy ruchowe doskonali sprawność i koordynację ruchową. Wykonali samodzielnie grzechotkę. Poznały pojęcia przeciwstawne wysoki – niski, wysoko – nisko. Smerfy wzięły również udział w zajęciach kulinarnych, podczas których zobaczyły jak powstaje sok jabłkowy. Pod okiem nauczyciela  za pomocą sokowirówki wyciskały sok z jabłek, który potem z uśmiechem na twarzy wypili.