Zajęcia

„Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę”

23 listopada odwiedziła nas Pani Iwona- mama Zosi, która przeczytała dzieciom bajkę o sowie Zosi 🙂

Jesień

Jesień, to kolorowa i wyjątkowa pora roku, w holu naszego przedszkola pojawiły się ozdoby związane z jesienią, a na tablicach prace dzieci przedstawiające liście, owoce  i warzywa. Każdy przedszkolak mówił o swoim ulubionym owocu, jak wygląda i jak się nazywa. Utrwalaliśmy nazwy różnych pysznych owoców, ale nie tylko. Wiemy już, że miejsce w którym rosną takie drzewa owocowe to sad. Przygotowywaliśmy również sałatkę owocową – umyliśmy dokładnie nasze ręce i owoce. Pani Iza rozdała każdemu talerzyk i nożyk plastikowy, którym bardzo ostrożnie kroiliśmy owoce. Jedni na większe kawałki, inni na bardzo drobniutkie. Aby  przyjrzeć się jesieni z bliska wychodziliśmy na spacery i obserwowaliśmy przyrodę i zachowania zwierzątek.

„Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę”

Czytanie dziecku 20 minut dziennie jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Dlatego też  19 października odwiedziła przedszkolaków  Mama Kubusia – pani Krystyna. Dzieci wysłuchały utworów bardzo humorystycznych, które wywołały  uśmiech na ich twarzach.

Dziękujemy i czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników – a dzieciom gratulujemy wspaniałych Rodziców!

„Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę”

10 października swe możliwości narratorskie zaprezentowała Mama Kajtka- pani Karolina, która przygotowała dla dzieci bajkę z morałem. Bajkę bardzo lubianą przez wszystkie dzieci, ponieważ bohaterami opowiadania były dobrze im znane SŁODZIAKI. Pani Karolina przeczytała oscarowo „Bajkę o jeżu Jerzyku” pokazując ilustracje przygód jeża Jerzyka, rysia Rysia, zajęczycy Zuzi, bobra Borysa, sowy Zosi i lisa Lucka.

Dziękujemy

„Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę”

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw. Dlatego rozpoczęliśmy akcję „Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę”, która ma na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem. 21 września odwiedziła nas pani Beata – mama Sebastiana, która przeczytała dzieciom bajki. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem wysłuchały bajek, a także oglądały kolorowe ilustracje, natomiast Sebastian był bardzo dumny ze swojej Mamy.

Dziękujemy