Zajęcia

 

W KINIE W TEATRZE

Niestety z powodu sytuacji nie mogliśmy iść ani do kina ani do teatru dlatego skorzystaliśmy z rekwizytów i dzieci same wcielały się w różne postacie i robiły przedstawienia. Jak zawsze śmiechu i zabawy nie było końca a zajęci były bardzo ciekawe.

DZIEŃ DYNI 

Dzięki wsparciu was kochani Rodzice mogliśmy z dziećmi uczcić Dzień Dyni nie tylko pomarańczowym ubiorem. Dzięki przyniesionym przez was dyniom stworzyliśmy lampion oraz udekorowaliśmy naszą salę 🙂

JESIENNY SPACER

Nasze Słoneczka często wychodzą na spacer na pobliskie boisko można tam nie tylko pograć w piłkę ale też uzbierać całe bukiety spadających liści i oczywiście świetnie się przy tym bawić 🙂

 

 

ROK SZKOLNY 2020/2021

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

 

 

Poczytaj mi Mamo…

To hasło kryje w sobie wiele troski oraz pozytywnych uczuc. Troski o dzieci – nasze, Państwa dzieci! Mieliśmy zaszczyt gościc w naszym przedszkolu mamy naszych małych podopiecznych, które w ramach projektu „Mały Miś w wielkim świecie literatury” czytały wybrane przez siebie ale i uwielbiane przez dzieci utwory: bajki, baśnie i wiersze. Jedna z mam czytała nawet dzieciom do poduszki, i to nie tylko z naszej grupy. Tak właśnie zaczyna się małymi krokami, a jednak wielka przygoda Słoneczek z literaturą. Dziękujemy Drogie Mamy za Wasz czas i chwile spędzone z nami.

 

Eksperyment

Nasze Słoneczka to mali odkrywcy. Pani Monika przybliżyła dzieciom na swoich zajęciach proste prawa fizyki 🙂 Przecież najlepsza nauka jest przy zabawie. Dzieci w czasie zajęc miały wiele frajdy i pozytywnych emocji.

„Czym można malować?”

To pytanie zadaliśmy dzieciom podczas poniedziałkowych zajęć. Odpowiedzi było wiele – począwszy od kredek, farb i flamastrów, aż po paluszki. Dzieci nie spodziewały się, że można malować również na mleku. Oczywiście przekonały się o tym same, ponieważ jest to możliwe. Każde z nich przeprowadziło swój własny eksperyment, zakrapiając mleko farbą, a potem patyczkiem z płynem do naczyń tworząc piękne rozetki.

Tego dnia dzieci wykonały również prace plastyczne z wykorzystaniem ziemniaczanych stempli. Efekty ich pracy i zaangażowania zostały umieszczone na naszej „Słoneczkowej” tablicy przed salą. Zapraszamy do podziwiania. 

 

„Z jesienią za pan brat”

Korzystając z pogody oraz uroków naszej polskiej jesieni „Słoneczka” odbyły w ostatnim czasie kilka spacerów, których celem było obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie oraz zbieranie darów jesieni, które posłużyły im do wykonania prac plastycznych oraz jesiennego kosza z darami.

 

 

„Z książką na start”

16 października 2019 grupa „Słoneczek” wzięła udział w projekcie „Z książką na start” odwiedzając sąsiadującą z przedszkolem Gminną Bibliotekę w Golach. Dzieci z zaciekawieniem uczestniczyły w lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez wychowawczynię panią Monikę oraz panią Krysię bibliotekarkę. Każde dziecko, które zostało nowym czytelnikiem biblioteki otrzymało m.in. swoją „prywatną” książkę. Dziękujemy pani Krysi za pomoc w zakładaniu kart czytelniczych, a dzieciom oraz ich rodzicom życzymy licznych wizyt w bibliotece oraz przyjemnych chwil podczas wspólnych lektur. 

 

Pierwsze spotkanie z EDUKIDO

20 września odbyły się w naszym przedszkolu  zajęcia pokazowe z wykorzystaniem klocków. Dzieci to mali konstruktorzy ciekawi świata, a zajęcia prowadzone przez trenerów z Edukido ciekawe i fascynujące, co w połączeniu daje świetną zabawę z uwielbianymi przez wszystkie dzieci klockami Lego.

                                

 

„Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”

20 września 2019 nasza grupa świętowała Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia dzieci wzięły udział w zabawach z chustą animacyjną, tańcach i pląsach przy muzyce. Każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę order oraz imienne życzenia.

 

NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020

„Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę”

23 listopada odwiedziła nas Pani Iwona- mama Zosi, która przeczytała dzieciom bajkę o sowie Zosi 🙂

Jesień

Jesień, to kolorowa i wyjątkowa pora roku, w holu naszego przedszkola pojawiły się ozdoby związane z jesienią, a na tablicach prace dzieci przedstawiające liście, owoce  i warzywa. Każdy przedszkolak mówił o swoim ulubionym owocu, jak wygląda i jak się nazywa. Utrwalaliśmy nazwy różnych pysznych owoców, ale nie tylko. Wiemy już, że miejsce w którym rosną takie drzewa owocowe to sad. Przygotowywaliśmy również sałatkę owocową – umyliśmy dokładnie nasze ręce i owoce. Pani Iza rozdała każdemu talerzyk i nożyk plastikowy, którym bardzo ostrożnie kroiliśmy owoce. Jedni na większe kawałki, inni na bardzo drobniutkie. Aby  przyjrzeć się jesieni z bliska wychodziliśmy na spacery i obserwowaliśmy przyrodę i zachowania zwierzątek.

„Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę”

Czytanie dziecku 20 minut dziennie jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Dlatego też  19 października odwiedziła przedszkolaków  Mama Kubusia – pani Krystyna. Dzieci wysłuchały utworów bardzo humorystycznych, które wywołały  uśmiech na ich twarzach.

Dziękujemy i czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników – a dzieciom gratulujemy wspaniałych Rodziców!

„Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę”

10 października swe możliwości narratorskie zaprezentowała Mama Kajtka- pani Karolina, która przygotowała dla dzieci bajkę z morałem. Bajkę bardzo lubianą przez wszystkie dzieci, ponieważ bohaterami opowiadania były dobrze im znane SŁODZIAKI. Pani Karolina przeczytała oscarowo „Bajkę o jeżu Jerzyku” pokazując ilustracje przygód jeża Jerzyka, rysia Rysia, zajęczycy Zuzi, bobra Borysa, sowy Zosi i lisa Lucka.

Dziękujemy

„Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę”

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw. Dlatego rozpoczęliśmy akcję „Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę”, która ma na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem. 21 września odwiedziła nas pani Beata – mama Sebastiana, która przeczytała dzieciom bajki. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem wysłuchały bajek, a także oglądały kolorowe ilustracje, natomiast Sebastian był bardzo dumny ze swojej Mamy.

Dziękujemy