„Na dobry początek” z Fundacją BGK

„Noskiem oddycham, tworzę bajki, gram, słucham i brykam” to projekt logopedyczny, realizowany w naszym przedszkolu. Dziękujemy Fundacji BGK za dofinansowanie w ramach programu „Na dobry początek!” – edycja XVI. Dzięki temu wsparciu maluchy z grup „Słoneczka” i „Żabki” mają okazję uczestniczyć w fantastycznych, rozwijających zajęciach!

Co robimy?

Nasze cotygodniowe spotkania to prawdziwa przygoda pełna kreatywności i nauki! Dzieci rozwijają swoje umiejętności komunikacyjne, ruchowe oraz manualne. Oto kilka atrakcji, które czekają na naszych małych odkrywców:

🔸 Eksperymenty z powietrzem – dzieci uczą się, jak działa powietrze i jak ważne jest oddychanie przez nos. Poprzez zabawy i proste eksperymenty poznają tajemnice przepływu powietrza, co wpływa na ich zdrowie i prawidłową wymowę.

🔸 Muzyka i dźwięki – słuchanie i tworzenie muzyki to świetna zabawa, która rozwija zmysł słuchu, poczucie rytmu oraz umiejętności językowe. Maluchy śpiewają, grają na instrumentach i poznają nowe melodie!

🔸 Rozpoznawanie smaków i zapachów – nasze zajęcia sensoryczne uczą dzieci rozpoznawać różne smaki i zapachy. To nie tylko świetna zabawa, ale też doskonały sposób na rozwijanie zmysłów i koncentracji.

🔸 Zagadki i łamigłówki – rozwiązywanie zagadek to nie lada wyzwanie, które rozwija logiczne myślenie, kreatywność oraz umiejętność współpracy w grupie.

Dlaczego to robimy? 💡

Nasz projekt to coś więcej niż tylko zabawa. Chcemy, aby dzieci:

✔️ Rozwijały swoje umiejętności komunikacyjne – poprawa wymowy, płynności mowy i umiejętności słuchania to klucz do sukcesu w dalszej edukacji.

✔️ Rozwijały swoje zdolności ruchowe – aktywność fizyczna wspiera zdrowy rozwój ciała i umysłu, a zabawy ruchowe uczą koordynacji i balansu.

✔️ Doskonaliły umiejętności manualne – prace plastyczne i manualne pomagają rozwijać precyzję ruchów oraz kreatywność.

Co z tego mają dzieci? 🌈

Udział w projekcie przynosi naszym maluchom mnóstwo korzyści. Zyskują nowe umiejętności, rozwijają talenty, zdobywają pewność siebie i uczą się współpracy w grupie. To także doskonała okazja do integracji, budowania przyjaźni i wzajemnego wsparcia.

Zobaczcie, jak się bawimy! 📸

Poniżej kilka migawek z naszych cotygodniowych spotkań. Uśmiechy na twarzach dzieci mówią same za siebie! 😊