21 marca Pierwszy Dzień Wiosny oraz Światowy Dzień Osób z zespołem Downa

ZAŁÓŻCIE 2 RÓŻNE SKARPETKI

BO INNOŚĆ JEST FAJNA

BO INNY TO WYJĄTKOWY

21 marca to wyjątkowy dzień nie tylko dlatego, że to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. To także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa obchodzony na całym świecie.

Co to jest zespół Downa ?

• To zespól pewnych cech, które sprawiają, że osoby je posiadające nieco różnią się od innych ;

• To trisomia chromosomu 21- oznacza to, że osoba mająca Zespół Downa posiada o jeden chromosom więcej;

• To NIE CHOROBA

Ponieważ aktualna sytuacja, nie pozwala nam na wspólne świętowanie, przygotowaliśmy dla Państwa kilka pomysłów jak spędzić ten dzień solidaryzując się z Dziećmi z Zespołem Downa oraz ich Rodzicami.

Załóż dwie różne koniecznie kolorowe skarpetki, pokaż w ten sposób że „inny” nie znaczy „gorszy”. Podejmij #SkarpetkoweWyzwanie. Zrób zdjęcie swoich stóp w skarpetkach. Mogą to być zdjęcia wspólne, razem ze stopami mamy, taty, brata czy siostry! Wstaw je na portal społecznościowy z tym hasztagiem (#SkarpetkoweWyzwanie). Zrób Skarpetkową Maskotkę. Zorganizuj Skarpetkowy teatrzyk! Załóż na ręce skarpetki i daj się ponieść wyobraźni. Pamiętaj aby skarpetki były różne! Wydrukuj Skarpetkowe Kolorowanki, pokoloruj je i ozdób jakimi tylko chcesz wzorami.