Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

„Bezpieczny świat”

9 stycznia odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt. „Bezpieczny świat”, którego widzami były przedszkolaki i uczniowie klas: I – III. Głównymi bohaterami spektaklu byli: „Tutti” i „Totu” – mieszkańcy „Żelkowej Łąki”, którzy po zjedzeniu kolorowych żelek niewiadomego pochodzenia zmienili swój wygląd. Było to następstwem nieposłuszeństwa wobec taty, ale to nie był koniec przykrych niekonsekwencji, ponieważ w dalszej części przygód nierozważna dziewczynka udała się, przez przypadek, w kosmiczną podróż na inną dla niej planetę – Ziemię. Spotkała tam sympatycznego koguta, który nauczył Tutti zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po jezdni i chodniku. W powrocie z obcej galaktyki pomógł bohaterce wesoły osiołek, który naprawił rakietę i wyprawił ją do domu.

Morał pochodzący z historii uczy, że warto słuchać rad dorosłych i postępować ostrożnie. Przedstawienie przeplatane było rytmicznymi piosenkami, zabawami ruchowymi i zadaniami dla dzieci, co sprawiło, że wszyscy bardzo aktywnie obejrzeli i uczestniczyli w spektaklu.