Dzieci z Ukrainy w Szkole w Golach

Szanowni Państwo,

informujemy, że od poniedziałku 7 marca br. do naszej szkoły będzie uczęszczała dwójka dzieci uchodźców z Ukrainy. Nasi uczniowie byli przygotowywani przez nauczycieli na przyjazd uchodźców poprzez organizowane lekcje i pogadanki. Prosimy również o rozmowy z dziećmi w domu, pozytywne nastawienie dzieci do naszych gości, zapoznawanie z ukraińską kulturą, wyrabianie chęci pomagania, zachęcanie do nawiązywania kontaktu, wspólnej zabawy.  Początkowo nastawiamy się na intensywne działania integrujące oraz komunikowanie się. Jest to wyzwanie dla całej naszej szkolnej społeczności. Pamiętajmy, że nasi goście to dzieci z doświadczeniem wojennym i przeżyciami rozbitej rodziny.  Jesteśmy przekonani, że razem uda nam się sprawić by nowi uczniowie dobrze czuli się w naszej szkole, że znajdą tu poczucie bezpieczeństwa, życzliwość, zrozumienie i pomoc.

Dorota Bełza, dyrektor ZSP w Golach