Dzień Dziecka w Przedszkolu

Na ten wyjątkowy dzień czekały wszystkie dzieci:)
Już od samego rana w naszym przedszkolu panowała radosna atmosfera a uśmiechy nie znikały z twarzy maluchów. Powodów do radości nie brakowało. Pierwszym punktem maratonu atrakcji były odwiedziny szczególnych gości – Funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej w Grodzisku Mazowieckim –  Dariusza Kurowskiego i Marcina Durzyńskiego. Policjanci opowiedzieli przedszkolakom o swojej pracy, przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym a podczas quizu dzieci  zdobywały nagrody za poprawne odpowiedzi. Policjanci  odpowiadali również  na pytania przedszkolaków, np. „Czy trudno złapać złodzieja?”. Jak się okazuje, żeby to zrobić trzeba mieć dobrą kondycję i trochę sprytu:) Dzieci miały okazję zobaczyć niemal cały policyjny ekwipunek i zrobić pamiątkowe zdjęcia, co sądząc po wielkiej euforii, było marzeniem niejednego przedszkolaka.
Po serii pytań dzieci udały się na eksplorowanie wozu policyjnego, a było co oglądać. Nasi goście przyjechali  Ambulansem Pogotowia Ruchu Drogowego i motocyklem. Każde z dzieci mogło zajrzeć do środka radiowozu, uruchomić sygnał dźwiękowy a nawet wsiąść za kierownicę  motocykla, by choć na  chwilę wcielić się w rolę policjanta:)  Z okazji Dnia Dziecka funkcjonariusze przygotowali upominki dla każdego przedszkolaka, wiele z nich dzieci będą mogły wykorzystać podczas wakacyjnych podróży (kamizelka, opaska odblaskowa). Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom za poświęcony czas i wywołanie uśmiechów na twarzach maluchów.
Po odwiedzinach policjantów, dzieci uczestniczyły w grach i zabawach przygotowanych specjalnie na ten wyjątkowy dzień.  Jednak  zupełnie nie spodziewały się, że czeka na nie jeszcze jedna niespodzianka. Do drzwi przedszkola zapukali kolejni goście- tym razem aktorzy i to bardzo wyjątkowi! Z okazji Dnia Dziecka grupa rodziców pod przewodnictwem p. Bernadetty Boruszewskiej przygotowała spektakl  pt. „Bajka o smoku żarłoku”. Dzieci i nie tylko😊z ogromnym zaciekawieniem oglądały występ rodziców. Cóż to była za gratka! Wspaniała gra aktorska, kolorowe stroje i oprawa muzyczna rodem z musicalu! Gdybyśmy tylko mogli wręczać Oscary…. 🙂
A na koniec emocje chłodziliśmy lodami – które były zwieńczeniem wspólnego świętowania.

Aktorom składamy  serdeczne podziękowania za zaangażowanie i trud włożony w przygotowania. Mamy nadzieję, że zobaczymy Was na scenie w kolejnym spektaklu!

W przedstawieniu wystąpili:

Reżyseria: Bernadetta Boruszewska

Narrator- Krzysztof Puchała

Królowa- Klaudia Durzyńska- mama Nikosia

Król- Marcin Skowronek – tata Adasia

Księżniczka- Karolina Skrzyniarz – mama Emilki i Filipa

Smok- Paweł Ryszewski- tata Beatki i Cypriana

Szewczyk Dratewka- Michał Piątkowski- tata Adasia

Rycerz- Łukasz Cieślikowski – tata Dawida

Owieczki:

Marta Bulzacka – mama Adasia i Zosi

Beata Fudala- mama Meli i Kacpra