Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

Dzień Patronki w szkole

Dzień Patronki

Tegoroczne obchody Dnia Patronki odbyły się 20 maja. Społeczność szkolna wzięła udział w uroczystości, która przybliżyła sylwetkę Marii Konopnickiej. Uczymy się teraz hybrydowo i na reszcie mogliśmy poświętować w szkole.

Uczniowie klasy V przygotowali program artystyczny. Nie zabrakło w nim wzruszających wierszy i faktów z życia poetki przedstawionych w formie prezentacji multimedialnej. Nasi uczniowie spisali się na medal. To nie łatwa sprawa przestawić się z lekcji online do występów na żywo zaraz po powrocie do szkoły 😀 Ważnym punktem uroczystości był teleturniej na temat życia i twórczości naszej Patronki przeznaczony dla klas młodszych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem odpowiadali na pytania wykazując się dużą wiedzą. W przyszłym roku trzeba będzie pomyśleć nad jeszcze trudniejszymi pytaniami!

Młodsze klasy dodatkowo uczciły ten dzień muzycznie i plastycznie. Nie zabrakło także recytacji i wycieczki do biblioteki 😀

Jak dobrze wrócić do szkoły!

Uczniowie klasy I przygotowali interpretację wiersza pt.: „A co wam śpiewać…”.

Uczniowie klasy II odszukali w zasobach szkolnej biblioteki wyjątkowe egzemplarze utworów Marii Konopnickiej min. „Nasza szkapa”, „Poezje”, „Opowiadania”, „Na jagody”, „Mendel Gdański” i wiele innych.

„Perełka” z naszej szkolnej biblioteki została wydana w latach 40. XX wieku. W ramach zajęć bibliotecznych rozmawialiśmy nie tylko o życiu i twórczości Marii Konopnickiej, ale także stworzyliśmy małą wystawę. Zapraszamy do galerii! A później krótki występ – wspomnienie naszej Patronki.

 

Tym razem inscenizacja wiersza w wykonaniu uczniów klasy III. Zapraszamy do obejrzenia 😀

 

Klasa III zaprasza także do nietypowej galerii.

Kreatywne zaprezentowanie informacji o Marii Konopnickiej w formie lapbooków. Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem, współpracując w nauce i zabawie 😀

„Rota” to wyjątkowa, uznawana za najbardziej wzruszającą, pieśń patriotyczna. Nie mogło jej zabraknąć w tak ważnym dla społeczności szkolnej dniu.