Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Rekrutacja do przedszkola 2023/2024 Opłaty Kontakt Przedszkole Rekrutacja do szkoły 2023/2024 Galeria Sekretariat

Dzień Patronki

Dzień Patronki

20 maja tradycyjnie obchodziliśmy Dzień naszej Patronki – Marii Konopnickiej. W tym roku pieczę nad wydarzeniem objęła klasa VI wraz ze swoim wychowawcą. 

Szóstoklasiści przygotowali prezentację oraz ciekawe nagrania związane z naszą szkołą. Zaprosili do zabawy także samą Marię Konopnicką, która majestatycznie przechadzała się w wolnym czasie po szkolnych korytarzach. Można ją było spotkać w bibliotece, na piętrze oraz obok szkolnej gazetki na swój temat. Podziwiała także wystawę swoich portretów w wykonaniu maluchów. 

Zaraz po długiej przerwie wszyscy wzięli udział w teleturnieju sprawdzającym wiedzę na temat patronki, a ona sama opowiedziała coś niecoś o swoich czasach. Mogliśmy również wysłuchać kilku wierszy w wykonaniu młodszych klas. W bibliotece przypisywaliśmy utwory poetki, a na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy „Rotę”.