Dziennik elektroniczny i aplikacja Teams w programie Office 365

Szanowni Państwo,

Przekazuję informację o dopuszczeniu możliwości korzystania w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z dziennika elektronicznego w systemie UONET + firmy Vulcan. Dziennik elektroniczny będzie prowadzony w szkole pomocniczo, równolegle z dziennikiem tradycyjnym   jako narzędzie  wspomagające  dokumentowanie procesu nauczania.  Dzięki takiemu rozwiązaniu zostaną  ujednolicone formy kontaktów nauczycieli z rodzicami a Państwo jako rodzice będziecie mogli na bieżąco monitorować postępy i zachowanie swoich pociech. Mam nadzieję, że dziennik elektroniczny okaże się bardzo pomocnym narzędziem i od nowego roku szkolnego dzięki współpracy z Urzędem Gminy stanie się jedynym dziennikiem obowiązującym w szkole i przedszkolu.  O szczegółach uzyskania dostępu do dziennika w najbliższym czasie poinformują wychowawcy klas.

Dodatkowo w Zespole Szkolno-Przedszkolnym planujemy korzystanie w celach edukacyjnych  z programu Office 356, głównie z aplikacji Teams firmy Microsoft.  Narzędzie to jest używane przez kilkadziesiąt milionów uczniów i nauczycieli na całym świecie.

Celem naszego działania jest zapewnieniem bezpiecznej formy zdalnej nauki oraz ujednolicenie  wykorzystywanych narzędzi. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie łatwiej  nam wszystkim: lekcje będą się odbywały się z wykorzystaniem tylko jednej aplikacji, prace będą zamieszczane w jednym miejscu i  do tego miejsca będą również odsyłane.

W aplikacji utworzone zostaną zespoły klasowe i zespoły przedmiotowe. Dołączenie ucznia do  klasy i zespołu będzie możliwe po założeniu konta. Dane niezbędne do założenia konta to imię i nazwisko dziecka oraz klasa. Będziemy więc Państwa prosić o wyrażenie zgody na założenie dzieciom kont.
O szczegółach poinformują wychowawcy.

Dorota Bełza

dyrektor ZSP w Golach