Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

Kawiarenka Językowa

13 lutego uczniowie klasy V pod czujnym okiem pani od angielskiego zorganizowali Kawiarenkę Językową. Taka akcja miała miejsce już po raz trzeci w naszej szkole.

O co chodzi z tą Kawiarenką? Sprawa jest bardzo prosta 😀

Uczniowie klasy V aranżują korytarz tak, żeby wyglądał jak kawiarnia. Uczniowie innych klas mogą przyjść, usiąść przy stolikach i zamówić różne pyszności. Jedyna trudność polega na tym, że należy to zrobić w języku angielskim. Zarówno goście, jak i kelnerzy, muszą posługiwać się tym językiem.

Jednak dla naszych uczniów zamawianie w kawiarni w języku obcym wcale nie jest takie obce 😀 Wszyscy mają do dyspozycji przygotowane wcześniej rozmówki. Także menu jest zapisane po angielsku. Na lekcjach języka poprzedzających spotkanie w kawiarence, również ćwiczone są potrzebne umiejętności oraz wyrażenia. Uczniowie są świetnie przygotowani i z zapałem chcą sprawdzić nabytą wiedzę w praktyce.

     

    

    

    

       

     

     

     

W tym roku kawiarnia klasy V nosiła nazwę SuperDuper Cafe, co w tłumaczeniu na język polski znaczy nadzwyczajna, fantastyczna kawiarnia. Ta nazwa doskonale określała charakter tego miejsca. W organizacji pomogli nam także rodzice, którzy w domach razem ze swoimi pociechami przygotowali wszystkie kulinarne cuda, które mogliśmy później zamówić. Dodatkowo w menu znajdowały się także napoje. Oczywiście nie mogło zabraknąć gorącej czekolady. Hot chocolate, please!

Klasa V śpiewająco zaliczyła tę lekcję języka angielskiego! Świetnie poradzili sobie z organizacją oraz zarządzaniem kawiarnią.

Gdy wszystkie ciasteczka i ciasta zostały już zjedzone co do okruszka, nadszedł czas na Pocztę Walentynkową. Sporo się tych kartek zebrało w tym roku. Nawet Pani Dyrektor oraz inni nauczyciele pomagali w rozszyfrowywaniu imion na kartkach.