Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

KONKURS RECYTATORSKI „SŁOWEM MALOWANE”

„Dlaczego pisze się wiersze?

Dlatego, że temu, kto je pisze,

wydaje się, iż ma coś bardzo ważnego,

osobistego do powiedzenia,

tak ważnego, że trzeba to ocalić i zapisać”.

Słowami Księdza Jana Twardowskiego – 25 kwietnia 2018 roku rozpoczął się Gminny Konkurs Recytatorski „Słowem malowane”, w tym roku pod hasłem „ Podróże – dalekie i bliskie ”.

Dzięki wielu utworom poeci pragną nas uczyć, ale i bawić. My zetknęliśmy się zarówno z jednym jak i drugim aspektem pracy twórczej.

Po uroczystym powitaniu przez Panią Dyrektor – Beatę Jackowską – przybyłych gości i oczekujących na występ recytatorów, rozpoczęła się na naszej szkolnej scenie „niezwykle poetycka uczta”.

Mogliśmy usłyszeć wiersze polskich poetów, m.in.: Danuty Wawiłow, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, Wandy Chotomskiej, Jonasza Kofty i wielu innych znakomitych twórców.

Recytujących oceniało jury w składzie:

  • Mariola Suska – przedstawiciel Biblioteki Pedagogicznej w Grodzisku Mazowieckim,
  • Bożena Stegienko – Dyrektor Bibliotek w Kaskach,
  • Zofia Wit – wieloletni były dyrektor Szkoły Podstawowej w Golach.

Trzydziestu pięciu uczestników zmagało się o laur zwycięzcy, o miano mistrza recytacji.

Ocenie podlegały następujące kryteria: dobór repertuaru, intonacja, interpretacja tekstu poetyckiego oraz ogólny wyraz artystyczny. Występy młodych artystów wielokrotnie bawiły, wprawiały w zadumę, ale i zmuszały do refleksji.

Wszystkie te walory podlegały ocenie, które w konsekwencji prowadziły do przyznania zaszczytnych miejsc i nagród w czterech kategoriach wiekowych.

Kategoria – przedszkole

I miejsce – Amelia Sucharska i Błażej Gumiński

II miejsce – Elżbieta Ciepłowska

III miejsce – Hanna Rusin

 Kategoria – klasy „0 – I”

I miejsce – Helena Gotowiec i Piotr Asendrych

II miejsce – Krzysztof Wiązowski

III miejsce – Maria Gotowiec i Oliwia Orlikowska

 Kategoria – klasy II – IV

I miejsce – Zofia Danielewicz, Patrycja Staniaszek i Dominika Jędrzejczyk

II miejsce – Eliza Krasińska, Wiktoria Jędras i Martyna Kuran

III miejsce – Hanna Wiązowska, Julia Grzeszczak i Julia Nasiadka

Kategoria – klasy V – VII

I miejsce – Izabella Taraszewska i Stanisław Banaszek

II miejsce – Julia Nowakowska

III miejsce – Natalia Czarniak i Alicja Taraszewska

    Tego dnia zagościli do naszej szkoły artyści teatralni, którzy zaprezentowali widzom sztukę pod tytułem „Blaszany bębenek”.               Po przedstawieniu i rozdaniu nagród – Pani Dyrektor – podziękowała wszystkim uczestnikom za tak wysoki poziom recytacji, prowadzącym konkurs – Izabeli Taraszewskiej i Kacprowi Orackiemu za miłą i przyjazną atmosferę podczas konkursu, szacownemu jury za trudną, ale jakże owocną pracę oraz wszystkim przybyłym, którzy tego dnia wspólnie z nami mogli się uczyć i bawić poezją.