Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Rekrutacja do przedszkola 2023/2024 Opłaty Kontakt Przedszkole Rekrutacja do szkoły 2023/2024 Galeria Sekretariat Wymagania edukacyjne Druki do pobrania

Nasz sposób na suszę

Od kilku miesięcy podejmujemy działania związane z rekultywacją ogrodu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Otrzymaliśmy już dużą ilość sadzonek roślin, za co ofiarodawcom jeszcze raz dziękujemy. Po nawiezieniu ziemi (około 40 ton)  zasiana została trawa. Jesteśmy na końcowym etapie budowy skalniaka. Do utrzymania trawy i nowo posadzonych roślin potrzebne są duże ilości wody. Zdecydowaliśmy się więc na uruchomienie niewykorzystywanej od dawna studni. 

Dzięki  Panu Leszkowi Mirkowiczowi, który podarował  szkole 1000 litrowy zbiornik na wodę będziemy mogli również wykorzystywać deszczówkę ale do tego potrzebne  jest jeszcze przystosowanie rynien.  Obecnie zbiornik już jest wykorzystywany do gromadzenia wody przepompowywanej ze studni, co jest niezbędne do podlewania odległej części ogrodu. Pan Leszek Mirkowicz podarował także szkole 20 okazałych kosodrzewin. 

Serdecznie Panu dziękuję za okazaną życzliwość i hojność.

Dorota Bełza Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
im. Marii Konopnickiej w Golach