Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

Parking

Szanowni Państwo,

raz jeszcze zapraszam na spotkanie w najbliższy piątek w sprawie parkowania samochodów na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Golach.

Przypominam, że obecnie obowiązuje zakaz wjazdu samochodów na teren Zespołu po godzinie 8.30. Po stworzeniu dodatkowych miejsc do parkowania  poza terenem Zespołu chcę wprowadzić zasady, jakie generalnie obowiązują w polskich szkołach i przedszkolach, tj. że na terenie szkolno-przedszkolnym nie ma możliwości parkowania samochodów. W okresie przejściowym umożliwiam parkowanie samochodów na teren Zespołu do godziny 8.30, gdyż nauczyciele mają możliwość przypilnowania, aby dzieci, które idą na pierwszą godzinę lekcyjną (o godz. 8.00) nie wychodziły już z obiektu szkolnego.

Niektórzy rodzice dążąc do wygody  i oszczędzania czasu przy odbieraniu dzieci  parkują bezpośrednio przy drogach. Zwracam uwagę, że jest możliwość zatrzymywania się w okolicach tzw. pałacu baranowskiego z dojściem do Zespołu w ciągu ok. 2 minut. Absolutnie nie zachęcam Państwa do parkowania wzdłuż dróg, aby „zaoszczędzić” te kilkadziesiąt sekund.

Jest kilka możliwości działania. W tej sprawie  rozmawiałam z Wójtem Gminy Baranów. Wystosowałam też stosowne pismo do władz Gminy. (skan pisma w załączeniu)

p.o. dyrektor Dorota Bełza