Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Rekrutacja do przedszkola 2023/2024 Opłaty Kontakt Przedszkole Rekrutacja do szkoły 2023/2024 Galeria Sekretariat

Podbijamy Warszawę – 17.11

Śladami bohaterów Kamieni na szaniec – wycieczka do Warszawy

17 listopada klasy VI – VIII brały udział w spacerze edukacyjnym po Warszawie śladami bohaterów powieści Kamienie na Szaniec. „Rudy”, „Alek” i „Zośka” oraz inni harcerze, to prawdziwi uczestnicy walk na terenie stolicy.

Przeszliśmy trasę od pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu do więzienia na Pawiaku. Po drodze zatrzymaliśmy się także przed dawną siedzibą Gestapo oraz miejscami związanymi z akcjami Małego Sabotażu, na terenie akcji pod Arsenałem oraz pod więzieniem.

Spacery edukacyjne pod hasłem „Historia w terenie” to akcja prowadzona przez Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki. Nasz przewodnik w trakcie tej małej wycieczki, poza informacjami dotyczącymi sytuacji opisanych w powieści, przekazał nam także wiele dodatkowych wiadomości na temat ogólnej sytuacji w Polsce w trakcie II Wojny Światowej.

Po spacerze przyszedł czas na dodatkową dawkę ruchu w parku trampolin. Przecież ruch to zdrowie 😀 Wyruszyliśmy w dalszą podróż naszym wesołym autokarem – aż na Wał Miedzeszyński do Hangaru 646 na lekcję WF. Ten punkt programu minął nam wesoło, skocznie i zdecydowanie za szybko.

Co tu więcej pisać, niech zdjęcia przemówią za nas 😀

P.S. Wspominaliśmy już, że na naszych wycieczkach jest ZAWSZE fantastyczna pogoda? 😀 Nawet w środku listopada!