Powiatowy konkurs ” Policjanci są wśród nas”

16 maja o 10.00 w budynku grodziskiej Szkoły Podstawowej Nr 4 rozpoczął się powiatowy etap konkursu „Policjanci są wśród nas”.Szkołę Podstawową w Golach reprezentowało troje uczniów: Zofia Danielewicz kl. IV, Franciszek Pliszka kl. V i Kacper Oracki kl. VI.  Po powitaniu realizatorów konkursu i wszystkich uczestników przez dyrektora placówki, siedem trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych powiatu grodziskiego przystąpiło do rozwiązywania testu wiedzy o bezpieczeństwie. Zadania przygotowane przez policjantów Komendy Stołecznej służyły poszerzeniu wiedzy uczestników o prawidłowych zachowaniach w różnych życiowych sytuacjach. Po krótkim odpoczynku i słodkim poczęstunku, uczestnicy rozpoczęli rywalizację w dwóch konkurencjach sportowych. Nasi uczniowie w teście wiedzy zajęli 3 miejsce. Uwzględniając obydwie formy konkursu zajęliśmy czwarte miejsce.

Przed wręczeniem nagród policjantka zachęcała drużyny do udziału w kolejnych edycjach konkursu i innych policyjnych działaniach profilaktycznych, a także stosowania poznanych zasad na co dzień i dzielenia się swoją wiedzą z innymi.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Maz.- insp. Dariusza Lubańskiego i Zastępcy Burmistrza Grodziska Maz.- Pana Tomasza Krupskiego otrzymali gratulacje, dyplomy i upominki ufundowane przez grodziskie Biuro Oświaty.