Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

Profilaktyka – koronawirus

Szanowni Państwo,

w związku z informacją otrzymaną od Kuratorium Oświaty  dotyczącą koronawirusa informuję, że zgodnie z komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego br. obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu zamykanie szkół.

Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do: Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Więcej informacji w komunikacie z 25 lutego br. na stronie GIS.

W ramach profilaktyki niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja odpowiednim środkiem. O tych zasadach nauczyciele będą przypominali uczniom.

Więcej informacji na stronach:

https://www.gov.pl/web/zdrowie/informacja-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch www.premier.gov.pl.

Monitorujmy sytuację, obserwujmy i działajmy zdroworozsądkowo.

Z poważaniem

Dyrektor ZSP w Golach

Dorota Bełza