Projekt EMOCJA w kl. I

Uczniowie z klasy I zakończyli realizację II modułu projektu „Emocja” – Wyobraźnia.

Celem podjętych działań było pobudzenie wyobraźni twórczej, współdziałanie w grupie oraz uświadomienie faktu, że wyobraźnię można traktować jako możliwość do osiągania celów. Rozmawialiśmy o tym, czym jest wyobraźnia i jak można ją kształtować. Wszystkie swoje spostrzeżenia spisaliśmy w formie mapy myśli. Zainspirowani opowiadaniem „Żółty balonik” – tworzyliśmy baloniki naszych marzeń. Opowiadanie było też wstępem do rozmowy o uczuciach głównej bohaterki. Zastanawialiśmy się nad wartościami takimi jak przyjaźń, współpraca, tolerancja, chęć dzielenia się oraz zrozumienie i wyrozumiałość dla innych. Dzięki aplikacji Quiver, znowu można było podziwiać swoją twórczość plastyczną w trójwymiarze. To była super zabawa. Dzieci z niecierpliwością  czekają na podjęcie kolejnych wyzwań projektu.

Prezentujemy galerię z pracami, które zostały wykonane w ramach realizacji II modułu.