Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

Szkocki wieczór

SZKOCKI WIECZÓR

13 października klasa IV brała udział w małym szkockim projekcie. Spotkaliśmy się późnym wieczorem w szkole, około godzinki 19.00. W planie przewidziane było pieczenie szkockich bułeczek w naszej nowej kuchni, garść informacji o Szkocji oraz wieczór filmowy. Na szczęście wszystko udało się zrobić!

Szkocki wieczór – CHECK!

A teraz po kolei. Najpierw w oczekiwaniu na całą grupę poszły w ruch gry integracyjne. Nie mogło zabraknąć „Palców w pralce” 😀 Kiedy wreszcie zebraliśmy się już wszyscy, przyszła pora na pichcenie. Właściwie to już nawet trochę zgłodnieliśmy 😀

Korzystając z naszego sprzętu zakupionego w ramach Projektu „Laboratoria Przyszłości”, bez problemu upiekliśmy pyszne szkockie bułeczki – scones. Właściwie to takie bardziej brytyjskie bułeczki. Po mieszaniu, ugniataniu i pieczeniu przyszła pora na konsumowanie. Niektórzy zajadali z samym masłem, inni dokładali dżemu, a jeszcze inna grupa kosztowała wypieków z odrobiną bitej śmietanki i czekoladą. Wersji było bardzo dużo. Ale wszyscy razem stwierdzili, że bułeczki były przepyszne!

Kolejny punkt naszego programu to informacje na temat Szkocji. Rozmawialiśmy o symbolach, stolicy, zwyczajach. Wiecie, że w Szkocji jest taki napój, który przebija popularnością coca-colę? Otóż jest! I nawet udało się nam go spróbować 😀 Irn-bru. Co prawda wygląda trochę podejrzanie na zdjęciach, ale to zwykły lekko gazowany super słodki napój.

Na zakończenie urządziliśmy jeszcze seans filmowy. O północy pojawili się rodzice i tak oto skończył się nasz szkocki wieczór. Musimy teraz pomyśleć o kolejnym!