Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

#SzkołaPamięta

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W tym roku szkolnym także bierzemy udział w tym ogólnopolskim wydarzeniu. Byliśmy już w Parku Kampinoskim, gdzie w ramach Centralnego Zlotu Młodzieży organizowanego przez PTTK podążaliśmy ścieżkami historii. Po drodze napotkaliśmy wiele mogił poległych żołnierzy. W ciszy i zadumie zapaliliśmy znicze na miejscu spoczynku bohaterów.

Chcieliśmy także uczcić pamięć o naszej patronce – Marii Konopnickiej. Zorganizowaliśmy naszej damie małą sesję fotograficzną w „Polskich kolorach”. 

Najbliższy miesiąc to czas zadumy oraz moment, kiedy zwracamy się ku wydarzeniom historycznym z przeszłości. Na naszej stronie oraz w murach szkoły z pewnością zagoszczą jeszcze wydarzenia wpisujące się w tą akcję. Przecież nasza Szkoła zawsze „PAMIĘTA”.

Klasy 0-III też oczywiście pamiętają!