Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

V i VI w Warszawie

23 marca, w najbardziej słoneczny dzień miesiąca, klasy V i VI wraz z wychowawcami wybrały się na wielki podbój stolicy. 

Wyprawa została zaplanowana w każdym, najmniejszym nawet, szczególe. Najpierw przejazd pociągiem z Bożej Woli do stacji Warszawa Śródmieście. W międzyczasie był także moment na zakup biletów oczywiście. Na miejscu cała brygada wybrała się najpierw do kina na film pt.: „To nie wyPanda”.  Po seansie przyszedł czas na małe co nieco oraz drobne zakupy.

Ostatnim punktem programu było zwiedzanie wystawy „Historia transportu – morzem, lądem i powietrzem” w Narodowym Muzeum Techniki.  

Wg ulotki wystawa:

(…) prezentuje globalny rozwój technik przemieszczania się człowieka, od zarania dziejów do czasów współczesnych. Składa się z trzech niezależnych części, przedstawiających historię transportu lądowego, wodnego i powietrznego. Główna i zarazem największa część wystawy poświęcona jest w całości transportowi lądowemu. Prezentuje rozwój budowy dróg od czasów rzymskich do współczesności, a także pojazdów, które się po nich poruszały.   

źródło: nmt.waw.pl

Czy faktycznie tak było?

Trzeba zapytać naszych wędrowców z klasy V i VI 😀