Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

Warsztaty profilaktyczne w szkole

Warsztaty profilaktyczne

24 października w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla klas 4-8. Uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy wiekowe – klasy 4-5 oraz 6-8.

  • Młodsi uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w sieci i cyberprzemocy pt.: „Cyberprzemoc – ty możesz to przerwać”.
  • Dla starszych natomiast przewidziane zostały dwa bloki tematyczne – zajęcia o cyberprzemocy oraz kolejne o dopalaczach – „Nie wypal myślenia – dopalacze droga bez powrotu”. 

Warsztaty prowadzone były przez pana Piotra Deputowskiego, który przez 20 lat pracował w Policji w charakterze Specjalisty ds. Prewencji Kryminalnej Komendy Rejonowej Warszawa Śródmieście. Prowadzi on także zajęcia i szkolenia w placówkach oświatowo-wychowawczych z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa własnego oraz bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Jest także współautorem książki „Akademia bezpiecznego wychowania”. Nasz gość często występuje w charakterze prelegenta na licznych krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych, sympozjach i seminariach. Prezentuje zagadnienia związane z problematyką bezpieczeństwa w sieci. Przez wiele lat współpracował także z Fundacja Dzieci Niczyje realizując program Dziecko w Sieci.

Zarówno uczniom jak i nauczycielom bardzo spodobały się zajęcia prowadzone przez Pana Deputowskiego. Były prowadzone w tak ciekawy sposób, że czas mijał bardzo szybko, a przekazywane treści zapadły w pamięć.

Tak uczniowie sami wypowiadali się na temat warsztatów: