Strona główna Dokumenty Dziennik elektroniczny Szkoła Podstawowa Opłaty Kontakt Przedszkole Galeria Sekretariat Druki do pobrania Rada Rodziców GP Rada Rodziców SP Wymagania edukacyjne Rekrutacja 2024/2025

Wolontariat

Jeszcze przed świętami, w niedzielę 12.12, wzięliśmy udział w Kiermaszu Świątecznym w Błoniu. Chociaż cały Kiermasz miał charakter jarmarku, na którym można było kupić różne świąteczne przysmaki oraz dekoracje czy drobne upominki, to naszym celem był przede wszystkim wolontariat.

Przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej organizowanej przez Radę Rodziców z SP w Bożej Woli. Celem akcji była zbiórka pieniędzy dla pani Moniki Sander, naszej sąsiadki z Żab, która dzielnie walczy z bardzo poważną chorobą.

Rodzice z SP w Bożej Woli na swoim stoisku sprzedawali książki, które wcześniej udało im się zgromadzić. Co ciekawe, te książki są chyba magiczne, bo nigdy ich nie ubywa. A wręcz przeciwnie, ciągle pojawiają się nowe, pomimo wielu wydarzeń, podczas których można było te książki nabyć. Dodatkowo Rodzice częstowali także najsmaczniejszą na świecie zimową herbatką 😀 W sam raz na taki ziąb, jaki przywitał nas w dniu kiermaszu.

Brygada z naszej szkoły natomiast, dołączyła sprzedając ciasto, babeczki, pierniczki oraz różne przysmaki przygotowane przez naszych Kochanych Rodziców i Dzieciaki oraz Dobre Duszyczki z całej Gminy. Jakby tego było mało, wolontariusze z klasy 8 dzielnie stali na posterunku i zachęcali do zakupu tych wszystkich pyszności oraz książek.

Jak to dobrze wiedzieć, że wokół nas jest tak wiele ludzi, którzy próbują pomóc innym.

Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy przyłączyli się do naszej wspólnej akcji.