Wycieczka do Muzeum Ludowego w Sromowie oraz warsztaty kulinarne

12 kwietnia 2017 roku uczniowie kasy I, II i IV wraz z przedszkolakami z grup: Motyli i Pszczółek byli na wycieczce w Muzeum Ludowym w Sromowie oraz uczestniczyli w warsztatach kulinarnych pt. „Tradycje i zwyczaje Wielkanocne”. W Muzeum dzieci mogły zobaczyć wiele drewnianych i ruchomych figurek, oryginalne stroje ludowe, zaprzęgi konne oraz usłyszeć ludową muzykę. Zbiory figurek, a przede wszystkim sposób w jaki są wprowadzane w ruch (na nas największe wrażenie sprawili jadący w Wyścigu Pokoju kolarze i kot czuwający nad niemowlęciem) potrafią wprowadzić w radość i zdumienie nawet najmłodszych. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych w Karczmie Bednarskiej koło Nieborowa. Na początku kulinarnej przygody rozmawiali o potrawach, które powinny znaleźć się na wielkanocnym stole oraz o tradycjach i zwyczajach  związanych z tymi świętami. Następnie pod okiem kucharza uczniowie z dużym zapałem przygotowywali potrawy wielkanocne m. in. zrobili własnoręcznie ciasteczka, które na samym końcu ozdobili kolorowym lukrem, dekorowali i faszerowali jajka i wykonali smakowite kanapeczki. Była to niesamowita lekcja, po której dzieci nakryły do stołu i wspólnie z nauczycielami zasiedli do Wielkanocnego Śniadania. Wszyscy pełni wrażeń i z uśmiechami na twarzy wrócili do szkoły i przedszkola.

Zapraszamy  do odwiedzenia zakładki Galeria. Tam znajduje się więcej zdjęć.